Ludovico Einaudi i "7 days walking" - polski debiut

Premiery

W ciągu najbliższych siedmiu miesięcy na muzycznym rynku zadebiutuje siedem kolejnych płyt Ludovico Einaudiego. Tworzą one cykl "7 days walking".

Dodano: 20 marzec 2019

Ludovico Einaudi przyznał, że inspiracją dla powstania tego projektu były zimowe spacery w górach: "W styczniu ubiegłego roku często chodziłem na długie spacery, zawsze podążając mniej więcej tym samym szlakiem. Padał gęsty śnieg, a moje myśli wędrowały swobodnie pośród zamieci, gdzie wszystkie kształty traciły swoje kontury i kolory". W efekcie do naszych rąk trafiają płyty, na których usłyszymy świeże połączenie barwy fortepianu, wiolonczeli i skrzypiec.

Pierwszy album skupia się na kilku głównych motywach, które następnie ponownie pojawią się w różnych wariacjach na kolejnych płytach. "Postanowiłem połączyć je wszystkie w swoisty muzyczny labirynt. Pozwala to w pewnym sensie zilustrować proces twórczy, ukazujący, jak muzyczny pomysł może rozwijać się w różnych kierunkach" - mówi kompozytor.

"Seven Days Walking" zostało nagrane między wrześniem a październikiem ubiegłego roku w Schloss Elmau w Niemczech i londyńskim Air Studios. Oprócz samego Ludovica na fortepianie zagrał tu również Federico Mecozzi na skrzypcach i altówce oraz Redi Hasa na wiolonczeli.

"7 days walking - day 1" - Tracklista:

1. Low Mist Var 1 (Day 1)
2. Low Mist (Day 1)
3. Gravity (Day 1)
4. Matches (Day 1)
5. Cold Wind Var 1 (Day 1)
6. Golden Butterflies (Day 1)
7. Fox Tracks (Day 1)
8. A Sense of Symmetry (Day 1)
9. The Path of the Fossils (Day 1)
10. Ascent (Day 1)
11. Low Mist Var 2 (Day 1)

"Wyobraź sobie, że każdego ranka wyglądasz przez okno, a widok, jaki masz przed oczami daje ci codziennie inne wyjątkowe emocje i nastrój na cały dzień" - Ludovico Einaudi.

Źródło: Universal Music

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj