Wasio i "SAM": Solowy album lidera OCN

Premiery

W połowie kwietnia ukazał się debiutancki album Macieja Wasio, dotychczas lidera zespołu rockowego OCN. Płyta nosi tytuł "SAM" i oscyluje między folkowo-songwriterskim klimatem. Promują ją dwa single - "Komunały" i "Bądź".

Dodano: 7 maj 2019

Wasio jest obecny na polskiej scenie muzycznej od lat. Szerzej znany jako lider OCN, z którym zdobywał nominacje do Fryderyków i koncertował w wielu krajach. W branży funkcjonuje jako producent muzyczny i autor tekstów piosenek. Na początku roku ukazała się płyta Grzegorza i Patrycji Markowskich, na której zostawił ślad jako autor tekstów, muzyk i producent muzyczny. Obecnie jako producent pracuje z zespołami: Afromental i Jamal. Stara się być drogowskazem dla artystów, którzy razem z nim pracują nad swoim indywidualnym brzmieniem. Emocje i prawda to dla niego najważniejsze wyznaczniki w odbiorze i tworzeniu muzyki.

Do stworzenia solowego albumu zainspirowała go współpraca z z jednym z najbardziej cenionych współczesnych producentów - Vancem Powellem. Powell jest odpowiedzialny za brzemienie zespołów jak Arctic Monkeys, The Raconteurs czy Jack White. Obaj spotkali się w Nashville. W wyniku tej współpracy zrodził się pomysł nagrania solowego albumu, zupełnie innego klimatycznie od brzemienia, które kojarzyło się z Wasiem do tej pory. Na płycie "SAM" słychać m.in. lapsteel, banjo czy mandolinę. "SAM" to opowieść dla i o najbliższych.

"To najbardziej osobista płyta w mojej dotychczasowej karierze. Mam takie wrażenie, że te dźwięki i słowa gdzieś na mnie czekały. Gdzieś bardzo głęboko. Pierwsze spotkanie z  Rubensem - Piotrem Rubikiem, otworzyło przysłowiowy kurek i teraz należą one również do Państwa" - mówi Wasio.

Źródło: materiały prasowe

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj