Mazolewski i Porter zapowiadają nową płytę. "Philosophia" jutro w sklepach

Premiery

Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie - Wojtek Mazolewski i John Porter na jednej płycie. Krążek nosi tytuł "Philosophia" i już jutro stanie na muzycznych półkach.

Dodano: 23 maj 2019

John Porter w latach 70. wybrał Polskę na swój dom. Znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką, a przede wszystkim został założycielem i frontmanem legendarnego zespołu Porter Band.

Wojtek Mazolewski to z kolei człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych. Niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet. Ich wspólny album "Philosophia" to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek.

Drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego "Chaos Pełen Idei". Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory.

Skład zespołu Mazolewski/Porter uzupełniają znakomici muzycy - Piotr "Rubens" Rubik (gitara) i Tomek "Harry" Wadowski (perkusja).

Źródło: Agora

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj