Mazolewski i Porter zapowiadają nową płytę. "Philosophia" jutro w sklepach
23 maja 2019 Premiery

Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie - Wojtek Mazolewski i John Porter na jednej płycie. Krążek nosi tytuł "Philosophia" i już jutro stanie na muzycznych półkach.

John Porter w latach 70. wybrał Polskę na swój dom. Znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką, a przede wszystkim został założycielem i frontmanem legendarnego zespołu Porter Band.

Wojtek Mazolewski to z kolei człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych. Niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet. Ich wspólny album "Philosophia" to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek.

Drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego "Chaos Pełen Idei". Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, ze obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory.

Skład zespołu Mazolewski/Porter uzupełniają znakomici muzycy - Piotr "Rubens" Rubik (gitara) i Tomek "Harry" Wadowski (perkusja).

Źródło: Agora

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu