Chick Corea i Spanish Heart Band - jutro premiera "Antidote"

Premiery

Na muzycznych półkach pojawi się jutro nowa płyta Chicka Corei i Spanish Heart Band pt. "Antidote". Znajdą się na niej m.in. klasyczne utwory z dwóch najbardziej popularnych albumów lidera zespołu: "My Spanish Heart" i "Touchstone".

Dodano: 27 czerwiec 2019

"Antidote" zawiera klasyczne utwory z dwóch najbardziej popularnych albumów lidera zespołu: "My Spanish Heart" i "Touchstone", a także nowe kompozycje oraz utwory takich kompozytorów jak Antônio Carlos Jobim, Paco de Lucía i Igor Strawiński.

"Antidote" jest dokładnie tym, na co wskazuje tytuł - muzycznym lekarstwem na burzliwe czasy, łączącym artystów z różnych kultur w celu stworzenia harmonijnej muzyki. Oprócz nowego gwiazdorskiego zespołu na albumie wystąpił również znany panamski wokalista Rubén Blades oraz Gayle Moran Corea i Maria Biaca.

77 letni Chick Corea zebrał do tego projektu wspaniały ośmioosobowy zespół. Z Hiszpanii jest tu gitarzysta flamenco Niño Josele i saksofonista/flecista Jorge Pardo. Obaj grali z mistrzem flamenco Paco de Lucią. Urodzony na Kubie basista Carlitos Del Puerto oraz wenezuelski perkusista Luisito Quintero zagrali na "Chinese Butterfly", albumie, który Corea nagrał w 2017 roku z legendarnym bębniarzem Stevem Gaddem.

Tracklista:

Antidote
Duende
The Yellow Nimbus - Part 1
The Yellow Nimbus - Part 2
Prelude to My Spanish Heart
My Spanish Heart
Armando's Rhumba
Desafinado
Zyryab
Pas De Deux
Admiration

Źródło: Universal Music Polska

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj