Ikar. Legenda Mietka Kosza: filmowa biografia genialnego pianisty na ekranach kin

08 lipca 2019 Premiery

Na ekrany kin trafi w październiku filmowa biografia geniusza fortepianu, zmarłego tragicznie w wieku 29 lat Mietka Kosza. W roli głównej występuje Dawid Ogrodnik, a parterują mu Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jacek Koman i Jowita Budnik.

Film wyreżyserował Maciej Pieprzyca, autor głośnego "Chce się żyć" i laureat Srebrnych Lwów za "Jestem Mordercą". Nad stroną muzyczną "Ikara..." czuwał zaś Leszek Możdżer, który odpowiada za stworzenie i przygotowanie warstwy muzycznej filmu. Tworzą ją m.in. muzyka ilustracyjna oraz aranżacje znanych i popularnych utworów jak "Take the A Train", "San Francisco", "Kasztany" czy "Cała jesteś w skowronkach".

Mieczysław Kosz był mistrzem jazzowych improwizacji. Choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, dla fanów jazzu stał się legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu jazzowym w Montreux, grał w paryskich klubach jazzowych i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność. Osiągnął to wszystko, choć był niewidomy. Jednak film Macieja Pieprzycy to nie tylko historia o muzycznym geniuszu. To przede wszystkim opowieść o walce z wewnętrznymi demonami, samotności oraz o poszukiwaniu akceptacji i miłości.

Premiera filmu jest przewidziana na 18 października.

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu