Ikar. Legenda Mietka Kosza: filmowa biografia genialnego pianisty na ekranach kin

Premiery

Na ekrany kin trafi w październiku filmowa biografia geniusza fortepianu, zmarłego tragicznie w wieku 29 lat Mietka Kosza. W roli głównej występuje Dawid Ogrodnik, a parterują mu Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jacek Koman i Jowita Budnik.

Dodano: 8 lipiec 2019

Film wyreżyserował Maciej Pieprzyca, autor głośnego "Chce się żyć" i laureat Srebrnych Lwów za "Jestem Mordercą". Nad stroną muzyczną "Ikara..." czuwał zaś Leszek Możdżer, który odpowiada za stworzenie i przygotowanie warstwy muzycznej filmu. Tworzą ją m.in. muzyka ilustracyjna oraz aranżacje znanych i popularnych utworów jak "Take the A Train", "San Francisco", "Kasztany" czy "Cała jesteś w skowronkach".

Mieczysław Kosz był mistrzem jazzowych improwizacji. Choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, dla fanów jazzu stał się legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu jazzowym w Montreux, grał w paryskich klubach jazzowych i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność. Osiągnął to wszystko, choć był niewidomy. Jednak film Macieja Pieprzycy to nie tylko historia o muzycznym geniuszu. To przede wszystkim opowieść o walce z wewnętrznymi demonami, samotności oraz o poszukiwaniu akceptacji i miłości.

Premiera filmu jest przewidziana na 18 października.

Źródło: materiały prasowe

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj