"Thanks For The Dance": nowa płyta z utworami Leonarda Cohena

25 listopada 2019 Premiery

Siedem miesięcy po śmierci Leonarda Cohena jego syn Adam powołał do życia nowy album będący kompilacją nowych, ekscytujących utworów Mistrza. Płyta nosząca wymowny tytuł "Thanks For The Dance" zawiera 9 piosenek.

"Thanks For The Dance" była nagrywana w wielu miejscach. Javier Mas, wielki hiszpański lutnista, który akompaniował Leonardowi na scenie przez ostatnie 8 lat, poleciał z Barcelony do Los Angeles, by uchwycić duszę gitary swojego przyjaciela. Adam Cohen zaprosił swoich przyjaciół i współpracowników na People Festival, by użyczyli mu swoich uszu i talentu. Damien Rice i Leslie Feist zaśpiewali, Richard Reed Parry z Arcade Fire zagrał na basie, Dessner z The National dodał gitarę, kompozytor Dustin O'Halloran użył fortepianu.

Niesamowity berliński chór Cantus Domus również wystąpił w akompaniamencie orkiestry. W Montrealu Daniel Lanois zajął się złożeniem w całość wszystkich tych elementów. Znany z poprzedniej płyty chór Shaar Hashomayim pojawił się także na tym nagraniu.

Patrick Watson został współproducentem płyty, Jennifer Warnes wykonała wokale wspierające, Beck chwycił za gitarę i drumlę. Miksem, tak samo jak przy "You Want It Darker" zajął się Michael Chaves. Tak właśnie powstał nowy album Leonarda Cohena, który skupił się na przywołaniu esencji twórczości artysty.

"Przy kompozycji i aranżacji muzyki do jego słów, zdecydowaliśmy się wybrać najbardziej charakterystyczne dla ojca barwy. W ten sposób chcieliśmy, żeby został z nami choć chwilę dłużej. To co najbardziej wzrusza w tym albumie, to reakcje które słyszeliśmy. Leonard żyje! Takie słowa padały wtedy najczęściej" – mówi Adam Cohen.

Z okazji premiery płyty Leonarda Cohena powstał mini dokument "The Story of Thanks For The Dance" stworzony we współpracy z La Blogothèque. W krótkim filmie znajdują się wywiady z Adamem Cohenem, inżynierem dźwięku Michaelem Chavesem i innymi osobami, które pracowały razem z nimi nad albumem, a także archiwalne nagrania i zdjęcia. To podróż do wspomnień związanych z muzykiem i procesem kreacji "Thanks For The Dance".

Tracklista:

1. Happens to the Heart
2. Moving On
3. The Night of Santiago
4. Thanks for the Dance
5. It's Torn
6. The Goal
7. Puppets
8. The Hills
9. Listen to the Hummingbird

Źróło:

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu