"When Angels Fall", czyli Wojtek Mazolewski gra Komedę

18 grudnia 2019 Premiery

Rok Krzysztofa Komedy obfitujący w wiele koncertów związanych z postacią wybitnego pianisty dobiega końca, swój hołd jego muzyce postanowił złożyć także kwintet Wojtka Mazolewskiego. Zespół wydał właśnie płytę z utworami legendy jazzu.

"Oddaję w państwa ręce nową płytę "When Angels Fall" Wojtek Mazolewski Quintet, na której sięgnęliśmy po utwory legendy polskiego jazzu i Hollywood Krzysztofa Komedy. Postać to niezwykła, obdarzona wielkim talentem i potencjałem, owiana tajemnicą, której niespodziewana śmierć przerwała pasmo wspaniałych sukcesów i tworzenia pięknych kompozycji.

Przygotowując się do tej płyty, czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim, spotykałem się z ludźmi, którzy go znali, i odwiedzałem miejsca, gdzie mieszkał - od Poznania po Los Angeles. Chciałem poczuć, kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogaciło ten projekt o świadomość, uczucia i emocje i powoli przynosiło efekty – aby stworzyć oryginalny materiał WMQ, pracowaliśmy z zespołem trzy lata.

Wielką inspiracją były też filmy takich mistrzów, jak Roman Polański: "Rosemary's Baby", "Nóż w wodzie" czy "Bariera" Jerzego Skolimowskiego. Połączenie ich talentu i wrażliwości z muzyką kompozytora do dziś robi wielkie wrażenie i zmusza do myślenia" - powiedział Wojtek Mazolewski.

Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo - wieloletni przyjaciel Krzysztofa Komedy i autor okładki legendarnego krążka "Astigmatic" (oraz m.in. Judas Priest British Steel i The Clash The Clash).

"Jestem bardzo szczęśliwy, że zrobił to dla nas, tworząc w ten sposób artystyczną klamrę. Dziękuję mu także za to, że obdarował mnie przyjaźnią i wzbogacił o wiele wspaniałych historii - również o Krzysztofie Komedzie, których nie przeczytacie w książkach, ale usłyszycie na tej płycie".

Tracklista:

1 When Angels Fall
2 Roman II
3 Le Depart
4 Dwaj ludzie z szafą (Two Men And a Wardrobe)
5 Astigmatic
6 Crazy Girl
7 Ja nie chcę spać
8 Memory Of Bach
9 Bariera
10 Sleep Safe And Warm
11 Alleluja
12 Ballad For Bernt

Źródło: Agora

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu