"S&M2": Wspólny koncert Metalliki i orkiestry symfonicznej z San Francisco na CD, DVD i Blu-ray

20 lipca 2020 Premiery

Podczas tego koncertu, jak napisał magazyn "Rolling Stone", Metallica pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Teraz występ amerykańskiej formacji wraz San Francisco Symphony zobaczymy m.in. na DVD.

Wydawnictwo nosi tytuł "S&M2" i jest zapisem audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019, które odbyły się w San Francisco Chase Center. Premierę zaplanowano na 28 sierpnia.

Wspólne występy Metalliki i orkiestry symfonicznej z San Francisco były historyczne z niejednego powodu - odbyły się w ramach wielkiego otwarcia Chase Center w SF, kiedy to zespół Symphony spotkał się po raz pierwszy od 1999 r. Pierwszy raz w historii mogliśmy także wysłuchać symfonicznych aranżacji nowych utworów Metalliki nagranych po wydaniu pierwszej części "S&M" (przypominamy - album nagrodzono Grammy).

Na wyprzedanych występach pojawiło się 40 tys. fanów z niemal 70 krajów, jak również przedstawiciele mediów. Na łamach "Rolling Stone" zachwycano się: "Ta grupa potwierdziła, że nie ma rzeczy niemożliwych". "Variety" odnotowało atmosferę "buzującą z podekscytowania", a "Mercury News" zanotowało, że "to będzie koncert, o którym fani będą opowiadali przez kolejne dekady". Consequence of Sound doceniło Metallikę za ich muzyczną potęgę.

Od 28 sierpnia każdy będzie mógł w domowym zaciszu koncertów "S&M2" posłuchać, jak i je obejrzeć. Wydawnictwo będzie bowiem dostępne w rozmaitych formatach, w tym 4LP, 2CD, DVD i Blu-ray oraz limitowanym boksie kolorowych 4LP + 2CD + Blu-ray z nutami, kostkami do gitary oraz plakatem (między innymi!).

"S&M2" to przełomowe wydawnictwo w dorobku Metalliki, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym. Za produkcję odpowiadają Greg Fidelman, James Hetfield oraz Lars Ulrich. Słynna orkiestra symfoniczna wystąpiła pod batutą Edwina Outwatera, kierowana przez legendarnego muzycznego dyrektora Michaela Tilsona.

Za montaż odpowiada Joe Hutching ("Through The Never"). W porównaniu z wersją, która była wyświetlana w kinach w październiku 2019, audio i wizuale zostały przeniesione na zupełnie nowy poziom.

Singlami promującymi wydawnictwo "S&M2" są "All Within My Hands" oraz "Nothing Else Matters" - oba utwory są dostępne w serwisach cyfrowych.

Źródło: Materiały prasowe

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu