"Zabawa": Nowy album Krzysztofa Zalewskiego dostępny w przedsprzedaży

20 sierpnia 2020 Premiery

W piątek 18 września na muzycznym rynku zadebiutuje piąty album Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany "Zabawa". Płytę można zamawiać już jednak w przedsprzedaży.

Single "Tylko nocą" i "Annuszka" dały nam przedsmak tego, co czeka nas na nowej płycie. Teraz, wraz ze startem preorderu, poznajemy okładkę, tytuł oraz tracklistę "Zabawy".

A ta nie jest dla dziewczynek. Dla chłopczyków też nie. Bo "Zabawa" jest płytą dorosłą. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień. Który mimo to - a może właśnie dlatego - gra, śpiewa i tańczy. Bawi się. Na przekór czasom. "To taniec na koniec świata" - mówi Krzysztof Zalewski.

Album "Zabawa" nie zrodził się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie: wziął się z niepokoju, ale i przekory. "Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi" - dodaje Krzysztof.

Krzysztof Zalewski - Zabawa

Krzysztof Zalewski nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej, rockowym (wszak rock zawsze był mu najbliższy i z niego wyrósł) duchem przesycona jest większość utworów.

Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, najważniejszy jest rytm. Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów - na płycie wybrzmiewają biały soul, disco noir i spokojne ballady.

Płytę można przedpremierowo zamawiać na empik.com w wersji CD oraz na winylu. A dla tych, którzy od fizycznych nośników wolą muzykę w wersji cyfrowej, na serwisach streamingowych została uruchomiona możliwość "Pre-Safe" - oznacza to, że w dniu premiery w bibliotece użytkownika automatycznie zapiszą się utwory z płyty. Z kolei na sklepie wytwórni Kayax - sklepzmuzyka.pl - można zamówić "Zabawę" z autografem.

Źródło: Kayax
Fot. Krzysztofa Zalewskiego: Szymon Szcześniak

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu