Paul McCarntey wydaje kolejny solowy album. Premiera 18 grudnia

03 grudnia 2020 Premiery

Paul McCartney podczas lockdownu nagrał nowy album. Płyta nosi tytuł "McCartney III" i jest ostatnią z trylogii "McCartney" z 1970 i "McCartney II" z 1980. Jej premiera jest przewidziana na 18 grudnia.

Na "McCartney" Paul grał na każdym instrumencie, napisał też wszystkie piosenki na płytę. Ta okazała się kreatywnym odrodzeniem dla artysty i stała się wzorem dla wielu twórców indie i lo-fi.

W latach 70. Paul McCartney założył swój drugi zespół, Wings, oraz zdominował playlisty radiowe. Na koncie miał wyprzedane trasy koncertowe i miliony sprzedanych płyt. W roku 1980 zakończył jednak dekadę z Wings i wydał drugi solowy album - "McCartney II" - i tym razem stworzony przez niego od A do Z. Znalazły się na nim takie klasyki, jak "Coming Up", "Temporary Secretary" oraz "Waterfalls".

Od tamtego czasu Paul McCartney jest cały czas aktywny na scenie muzycznej. Stał się ikoną i żywą legendą. Zagrał mnóstwo koncertów, pobił też światowy rekord w liczbie osób oglądających występ na żywo. W 2018, 54 lata po tym, gdy The Beatles po raz pierwszy trafiło na #1 Billboard Album Charts, jego "Egypt Station" stał się kolejnym historycznym numerem jeden w dorobku muzyka.

McCartney III - okladka

Nagrania nowejgo albumu Paul McCartney nie planował. Warunki lockdownu sprawiły jedna, że spontanicznie zaczął jednak pisać szkice nowych piosenek, które szybko złożyły się na kolejny album. I tak powstał krążek "McCarntey III" zawierający oszczędnie zaaranżowane, samodzielnie wyprodukowane utwory.

Na płycie znalazła się porzucona piosenka z pierwszej połowy lat 90. – "When Winter Comes" (współprodukowana przez George’a Martina), do której Paul skomponował nowe przejście, z czego narodził się "Long Tailed Winter Bird". Natomiast "When Winter Comes", z nowym intro, zostało przemianowane na "Winter Bird" i stało się kawałkiem wieńczącym "McCarntey III".

"McCartney III" ukaże się 18 grudnia w serwisach cyfrowych, na CD oraz winylu wydanym przez Third Man Pressing. Wersja LP będzie dostępna w standardowym wydaniu 180g, ukaże się też 3 tys. sztuk limitowanych czerwonych kopii w edycji Third Man Records. W ich sklepie będzie dostępna także specjalna wersja ‘333’ stworzona z 33 winyli "McCartney" i "McCartney II" z recyclingu.

Paul McCartney

Źródło: Universal Music Polska

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu