SPACE - czwarta płyta Plastic w sprzedaży

25 czerwca 2021 Premiery

Na czwartym autorskim albumie - SPACE - Plastic powraca do swoich korzeni, czyli muzyki, która podbijała klubowe parkiety. Zespół zabiera słuchaczy w eklektyczny świat elektroniki i alternatywnego popu.

SPACE to album zainspirowany podróżami, w które zespół wyruszył, by być może po raz ostatni zobaczyć koncerty wielkich gwiazd muzyki i podziwiać ich gasnący blask. To album wypełniony śladami tych podróży.

Płyta jest niczym dźwiękowa pocztówka, którą wypełniają dźwięki cykad z Minneapolis, gdzie zespół zwiedził dom Prince'a czy odgłosy wielkich lotnisk, ulicy w Santa Monica i metra w Londynie. Temat podróży obecny jest też w klipach jakie stworzył Dawid Krępski – oglądamy w nich świat z lotu ptaka, spacerujemy po błyszczącym od neonów Nowym Jorku i wyludnionym podczas pandemii Downtown LA.

Na SPACE rozpoznamy kwintet smyczkowy, instrumenty dęte, gitarowe riffy i analogowe instrumenty klawiszowe. W utworach "U Gonna Love It", "Out Of Control" i "Waiting For A Plane" usłyszymy Włodka Pawlika, Randy`ego Breckera i Krzysztofa Antkowiaka oraz Gonna Get U.

Plastic, fot. Jacek Narkielun

 

Na SPACE znaleźliśmy przestrzeń do poruszenia różnych tematów, to album pozytywny z charakterystycznym dla nas dystansem do rzeczywistości. Jednak podczas pandemii – zaczęliśmy nieco inaczej postrzegać nasze utwory.

"Waiting For A Plane" o miłości do latania to dziś wyraz tęsknoty za tym, co kiedyś było na wyciągnięcie ręki, a co teraz stało się symbolem naszej utraconej wolności i normalności.

Nasza muzyka jest eklektyczna. Stąd być może trudność w jednoznacznym jej określeniu. Mieszamy gatunki i style. Łączymy elementy współczesne i retro, elektronikę z żywym, organicznym brzmieniem instrumentów - mówią muzycy.

Źródło: Smile PR
Fot. Jacek Narkielun

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu