Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zapowiadają nowy album - "4"

22 października 2021 Premiery

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators ogłosili dziś premierę swojej nowej płyty. Album będzie nosił tytuł "4" i zostanie zaprezentowany światu 11 lutego. Jednocześnie dziś premierę ma "The River Is Rising" - singiel zapowiadający krążek.

Slash tak opowiada o historii powstania tego kawałka: "Na płycie są dwie lub trzy piosenki, które zostały napisane podczas pandemii; wszystko inne zostało napisane wcześniej. 'The River is Rising' była jedną z ostatnich piosenek, które napisałem przed rozpoczęciem pre-produkcji, a ponieważ była tak świeża i miała w sobie pewien groove i energię, była pierwszym utworem, który wzięliśmy na warsztat.

To najnowszy utwór na płycie, a jeśli chodzi o część z podwójnym czasem, to było to coś, co wymyśliłem i dodałem na końcu aranżacji. Potem, kiedy byliśmy już w RCA, Dave Cobb zasugerował, żebyśmy zrobili to zaraz po przerwie. Więc od razu przeszliśmy do szybkiej części, a ja po prostu zacząłem grać solo na gitarze. To była jedna z tych sytuacji, kiedy jammowaliśmy, próbując wyłowić aranżację, i to się po prostu stało".

"4" to piąty solowy album Slasha i czwarty nagrany z jego zespołem, w którego skład wchodzą Myles Kennedy (wokal), Brent Fitz (perkusja), Todd Kerns (bas i wokal) oraz Frank Sidoris (gitara i wokal). Preorder albumu ruszył już dziś.

Warto dodać, że "4" pierwszy w historii album, który powstał pod skrzydłami wytwórni Gibson Records we współpracy z BMG. Co więcej, Gibson zamierza ten fakt specjalnie upamiętnić pierwszym w historii limitowanym pakietem gitarowym SLASH Les Paul Standard 4 Album Edition, który ukaże się 11 lutego 2022 roku, w dniu premiery płyty.

Na światową premierę na www.gibson.com oraz u wybranych autoryzowanych dealerów Gibson zostanie udostępnionych 250 gitar Slash Les Paul Standard 4 Album Edition.

Wyjątkowy pakiet gitarowy zawiera także nowy album SMKC "4" na winylu z ekskluzywnym etui wewnątrz, które mieści winyl, puszkę z kostkami gitarowymi '4' w różnych kolorach (8 sztuk), podpisany portret zespołu SMKC oraz naklejkę "4".

Płyta "4" będzie dostępna w różnych pakietach, które można podejrzeć na www.slashonline.com.

Źródło: materiały prasowe

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu