Po kilki latach milczenia Tori Amos wydała nową płytę: "Ocean To Ocean"

08 listopada 2021 Premiery

"Ocean To Ocean" właśnie pojawiła się na rynku. To nowy krążek artystki, która przerwała milczenie po kilku latach od wydania "Native Invader" w 2017 r. od 28 stycznia przyszłego roku płyta będzie również dostępna jako podwójny winy 2LP.

Życie Tori Amos toczy się w dużym stopniu w ruchu, dlatego do powstania jej nowej płyty przyczynił się zimowy lockdown. Brak koncertów i podróży, z których artystka czerpie wiele inspiracji, zaowocował krążkiem będącym bardzo osobistym wyznaniem.

Artystka powraca na nim do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Przy tworzeniu "Ocean To Ocean" Tori oddała się swego rodzaju introspekcji, jak podczas pracy nas pierwszą płytą: "Ten album jest o problemach i stratach oraz radzeniu sobie z nimi. Na szczęście, kiedy żyjesz wystarczająco długo, wiesz kiedy nie jesteś matką jaką chciałabyś być, żoną, jaką chciałabyś być czy artystką, jaką chciałabyś być. Zdałam sobie sprawę, że muszę pisać z perspektywy miejsca, w którym się znajduję. Byłam w swoim prywatnym piekle, więc powiedziałam sobie: to stamtąd piszesz – robiłaś to wcześniej" – mówi Tori.

"Jeśli lekarstwem na twoje problemy były podróże, to w tej chwili jest to niemożliwe. Moją metodą na trudności od zawsze były podróże. Zamiast tego musiałam nauczyć się znów „podróżować” tak, jak wtedy, gdy miałam pięć lat – w mojej głowie" - dodaje.

Tytułowy utwór "Ocean to Ocean" mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to utwór mówiący o potrzebie bliskości i miłości, a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos.

Źródło: Universal Music Polska

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu