Ludovico Einaudi zapowiada nowy album. Premiera "Underwater" 21 stycznia

20 stycznia 2022 Premiery

Już jutro, 21 stycznia, Ludovico Einaudi zaprezentuje nam swoją nową płytę - "Underwater". Będzie to jego pierwszy solowy album fortepianowy od 20 lat, następca doskonałych ścieżek dźwiękowych do filmów "Nomadland" i "Ojciec".

Ludovico Einaudi jest kolejnym artystą, który twórczo wykorzystał okres pandemiczny i czas lockdownu. Napisał 12 utworów na fortepian solo - powstało więc dzieło będące w swojej formie najczystsze i najbardziej intymne.

"Underwater" pojawi się w czasie, w którym Einaudi wydał ścieżki dźwiękowe do nagrodzonych Oscarem, BAFTA i Złotym Globem filmów "Nomadland" i "Ojciec", a także kompilacyjny album "Cinema", prezentujący jego dokonania kompozytorskie w filmie i telewizji.

W 2021 roku rozpoczął się ponadto nowy miniserial podcastowy "Experience: The Ludovico Einaudi Story", w którym wystąpili znani twórcy filmowi, w tym wielokrotnie nagradzany aktor i reżyser Russell Crowe ("Gladiator"), zdobywczyni Oscara Chloe Zhao ("Nomadland"), reżyser, scenarzysta, zdobywca nagrody BAFTA Shane Meadows ("This is England"), zdobywca Oscara Florian Zeller ("Ojciec") i wielokrotnie nagradzany reżyser Eric Toledano ("Nietykalni").

Ludovi Einaudi jest jednym najpopularniejszych współczesnych kompozytorów tego stulecia. Wielokrotnie zajmując pierwsze miejsca na światowych listach przebojów muzyki klasycznej stał się najczęściej słuchanym artystą klasycznym wszech czasów. Jego kanał w serwisie YouTube ponad milion subskrybentów i ponad 10 milionów wyświetleń.

Ludovico Einaudi - Underwater

Źródło: materiały prasowe

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu