"Lifted" - Trombone Shorty wydał płytę poświęconą pamięci zmarłej matki

18 maja 2022 Premiery

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzał album "Lifted", który Trombone Shorty nagrał pod skrzydłami Blue Note Records. To pierwszy od pięciu lat album studyjny artysty, a znajdziemy na nim funk, soul i niemal psychodeliczny rock.

Krążek zawiera dziesięć utworów, a gościnnie pojawili się na nim Gary Clark Jr., Lauren Daigle i New Breed Brass Band. Muzyk poświęcił go pamięci swojej matki, o czym mówi nam zarówno okładka płyty, jak i jej tytuł.

"Niedawno zmarła, ale była moją inspiracją aż do chwili, kiedy odeszła, dlatego na okładce tego albumu umieściłem jej zdjęcie, na którym mnie podnosi. Podnosiła mnie przez całe życie" - powiedział Trombone Shorty. "Myślę, że Lifted jest najbliższy energii koncertowej jaką kiedykolwiek udało nam się uchwycić na płycie. Tym razem powiedziałem wszystkim, żeby naprawdę się rozluźnili i wystąpili tak, jakby byli na scenie na festiwalu" - dodał.

Trombone Shorty (Troy Andrews) pochodzi z dzielnicy Tremé w Nowym Orleanie, a swoją karierę rozpoczął już mając cztery lata - wystąpił na Jazz Fest z Bo Diddleyem. Zaledwie dwa lata późniek prowadził już własną orkiestrę dętą.

Od 2010 roku wydał cztery albumy studyjne, które trafiły na szczyty list przebojów. Współpracował z artystami wielu różnych gatunków muzycznych, w tym z Pharrellem, Bruno Marsem, Markiem Ronsonem, Foo Fighters, ZHU, Zaciem Brownem i Ringo Starem. Zagrał na największych festiwalach muzycznych, takich jak Coachella, Bonnaroo, Lollapalooza, Newport Folk czy Newport Jazz, występował podczas rozdania nagród GRAMMY, wielokrotnie zagrał w Białym Domu. Towarzyszył w trasach koncertowych wielu artystom - od Red Hot Chili Peppers po Rolling Stones.

Trombone Shorty pojawił się również w dziesiątkach programów telewizyjnych, a także na pełnej gwiazd Gali Ulicy Sezamkowej, gdzie uhonorowano go własnym muppetem. New York Times nazwał go "siłą nie do powstrzymania”, Vanity Fair poświęciło mu obszerny artykuł, pojawił się w kampaniach dla Crown Royal i Folgers.

Lifted - spis utworów

1. Come Back
2. Lie to Me
3. I'm Standing Here (Feat. Gary Clark, Jr.)
4. What It Takes (Feat. Lauren Daigle)
5. Everybody in the World (Feat. New Breed Brass Band)
6. Lifted
7. Forgiveness
8. Miss Beautiful
9. Might Not Make It Home
10. Good Company

Źródło: Universal Music Polska

 

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu