Już jest. Pierwsze wydanie Songbooka Elli Fitzgerald w wersji live

06 lipca 2022 Premiery

Niedawno na muzycznym rynku pojawiła się wyjątkowa płyta królowej jazzowej wokalistyki - "Ella At The Hollywood Bowl: The Irving Berlin Songbook". Album zawiera 15 nigdy wcześniej niepublikowanych piosenek Elli nagranych podczas koncertu prowadzonego przez Paula Westona.

Piosenki pochodzą z jej klasycznego albumu "Ella Fitzgerald Sings The Irving Berlin Songbook", powszechnie uważane są za jej największe osiągnięcie. Teraz słyszymy, jak wykonuje je na żywo podczas koncertu prowadzonego przez Paula Westona, który również aranżował i prowadził orkiestrę w trakcie sesji studyjnych.

Płyta jest przełomowa, bo jest pierwszym wydaniem Songbooka Elli w wersji live. Została odkryta w prywatnej kolekcji producenta i założyciela Verve Records, Normana Granza.

To wyjątkowy materiał również dlatego, że ukazuje jedyny moment, w którym Ella współpracowała z aranżerem-dyrygentem Paulem Westonem. Mimo że artystka regularnie występowała w Hollywood Bowl, jest to pierwszy, pełny koncert Elli z tego kultowego miejsca jaki zostanie wydany.

Utwory live zostały zmiksowane z oryginalnych taśm ¼" przez nagrodzonego Grammy producenta i muzyka Gregga Fielda, który w późniejszych latach grał w zespole Elli na perkusji. Album jest uzupełniony wnikliwymi komentarzami o koncercie i serii Ella's Songbook autorstwa znanego autora i krytyka muzycznego, Willa Friedwalda.

Ella Fitzgerald wykonała 15 utworów w orkiestrowych aranżacjach niektórych z najbardziej znanych kompozycji Irvinga Berlina, w tym klasyczne ballady "How Deep Is The Ocean" i "Supper Time", hollywoodzkie melodie "You're Laughing At Me" i "Get Thee Behind Me Satan" oraz swingujące hity "Cheek To Cheek", "Top Hat", " I’ve Got My Love To Keep Me Warm", "Heat Wave" czy "Puttin' On The Ritz".

Do piosenek "Cheek To Cheek" i "Puttin' On The Ritz" powstały już dwa animowane teledyski w reżyserii Alberto Baroniego, w oprawie graficznej Giulii Pelizzaro.

Album "Ella At The Hollywood Bowl: The Irving Berlin Songbook" jest dostępny na CD, na płycie winylowej, a także w wersji cyfrowej.

"Ella Fitzgerald Sings The Irving Berlin Songbook" 

Źródło: Universal Music Polska

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu