Jucho z Domowych Melodii powraca singlem „Oda od Ślimaka”

25 sierpnia 2023 Premiery

Jucho, czyli Justyna Chowaniak, twórczyni piosenek kultowej już formacji Domowe Melodie, zapowiada swój nowy solowy album protest songiem w imieniu zwierząt.

Jucho to autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka, producentka muzyczna. Jako artystka solowa powraca z utworem pt. "Oda od Ślimaka" zapowiadającym jej najnowszy album.

"Oda od Ślimaka" to protest song wystosowany przez braci mniejszych do ludzi. Pod płaszczem ślimakowej opowieści kryje się jednak historia codziennych zmagań wszystkich istot nieposiadajacych dóbr materialnych i tym samym pozbawionych wielu praw w dzisiejszym świecie.

Styl utworów jucho od lat wyróżnia się zabawą słowem, melodyjnością i przenikliwą obserwacją rzeczywistości, doprawioną szczyptą humoru. Wszystko to przeplecione dźwiękami pianina, kontrabasu i perkusjonaliów.

Razem z piosenką "Oda od Ślimaka" światło dzienne ujrzał również klip, do którego scenariusz napisała jucho, a realizacją obrazu zajął się reżyser i aktor Jakub Józefowicz.

W teledysku oprócz jucho, która wciela się w rolę tytułowego Ślimaka, wystąpili również Agata Wątróbska oraz Robert Więch. Pojawiają się w nim również najmłodsi goście, którzy zagrali małe Ślimaki.

Jak mówi sama Jucho: Już czas, aby ktoś wypowiedział się zwięźle w tym śliskim temacie. W imieniu tych, którzy głosu nie mają.

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu