Piotr Wójcicki przedstawia nową płytę - "Secrets, Whispers and Promises"

14 września 2023 Premiery

Kompozytor i gitarzysta Piotr Wójcicki wydał nową płytę. Album nosi tytuł "Secrets, Whispers and Promise", jest dostępny na płytach CD oraz w serwisach streamingowych Spotify, Tidal, Amazon Music, iTunes Store, Pandora i na You Tube.

"Secrets, Whispers and Promises" to podróż przez świat wyobraźni Piotra Wójcickiego, gdzie jazz-rock dzieli muzyczną przestrzeń z rockiem progresywnym, muzyką folk oraz muzyką filmową. Pobudzające wyobraźnię kompozycje wypełniające ten ponad czterdziestodwuminutowy album zostały zarejestrowane w Gdańskim studiu Custom34 z troską o zachowanie najwyższych standardów brzmieniowych.

Mimo, że "Secrets, Whispers and Promises" to instrumentalna płyta gitarzysty, autor pozostawił dużo przestrzeni innym instrumentalistom. Wiele tematów i kontrapunktów wykonują skrzypce, co nadaje albumowi barokowego przepychu. Również partie pianistyczne stanowią bardzo istotny komponent całej tej muzycznej mozaiki.

Prawie każdy utwór zawiera długie, improwizowane partie solowe, co ujawnia, że korzenie artysty i jego wykształcenie mają swe źródło w tradycji improwizowanej, jazzowej. W efekcie opisanych zabiegów powstała pełna niespodzianek i zwrotów akcji oryginalna muzyka o charakterze eklektycznym, wymykająca się klasycznym ramom stylistycznym. Styl gry i improwizacji Piotra Wójcickiego również wymyka się klasycznym ramom czy schematom.

"Stykając się pierwszy raz z materiałem podpisanym tytułem "Secrets, Whispers and Promises" wiedziałem, że czekają mnie wrażenia z kolekcji tych "szczególnych"... Tego nauczyły mnie poprzednie produkcje Piotrka Wójcickiego. Ten rodzaj zaufania układa się jednak śladami bardzo osobistego podejścia twórcy do swojego dzieła, bo też od początku do ostatniej nuty spotkanie z tą muzyką jest jak rozmowa, w której pojawiają się wspólne tematy, dźwięki prowokujące do przemyśleń nad miejscami i okresami w życiu, kiedy podobne miejsca odwiedzało się pierwszy raz...

To jednocześnie spacer po galerii wspomnień, gdzie człowiek uśmiecha się z sentymentem zatrzymany chwilą przed obrazami. To daje właśnie ten spokój i możliwość wsiąkania w dźwięk głębiej... Piotr nie stawia na technikę dużych prędkości, a raczej umożliwiającą dobór odpowiednich odcieni i temperatur gitarowych barw.

Oczywiście w nastrojach nie brakuje ekspresji, ta jednak odnajduje sobie miejsce w charakterze wypowiedzi artysty. Bo Piotrek jak zwykle opowiada... o światach, w których muzyka towarzyszyć może obrazom cudów natury, zasłuchać w skupieniu odbiorców wypełniających przestrzenie wielkich sal, jak również niewielkich klubów, gdzie dźwięki brzmią nie tylko drżeniem głośnikowych membran, ale również naszych płuc. - Adam Droździk, dziennikarz muzyczny

Okładkę płyty zdobi obraz Martyny Mączki pt. "Uczucia". Autorką projektu okładki jest Joanna Skibińska.

Piotr Wójcicki  - "Secrets, Whispers and Promises"

W nagraniach udział wzięli:

Piotr Wójcicki – gitara elektryczna, akustyczna, instrumenty klawiszowe
Przemysław Mazur – skrzypce
Dominik Kisiel - fortepian
Leszek HeFi Wiśniowski - flet
Krzysztof Ropicki – gitary basowe
Józef Rusinowski – perkusja, organy Hammonda
Karol Pyka – instrumenty klawiszowe
Paweł Lemański – keys sound replacer
Dominik Bieńczycki – instrumenty klawiszowe

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu