"Belly Of The Whale" - pierwsza po latach płyta duetu SMOLIK//KEV FOX

16 października 2023 Premiery

Do serwisów streamingowych oraz na półki sklepowe trafił nowy album od SMOLIK//KEV FOX pt. "Belly Of The Whale". Jest to pierwsze długogrające wydawnictwo tego duetu od prawie ośmiu lat. Z tej okazji premierę ma również przejmująca i porywająca ballada o tym samym tytule. W klipie gościnnie wystąpił Krzysztof Zalewski.

Jest to koncepcyjna płyta, która nie tylko swoją treścią, ale także strukturą muzyczną pozwala słuchaczom sentymentalnie powrócić do lat 80. i 90., co słychać przede wszystkim w dwóch pierwszych singlach "Promises" oraz "Smoke And Mirrors".

W dniu wydania albumu premierę ma także najnowszy singiel, tytułowy "Belly Of The Whale" wraz z klipem w reżyserii Dominika Radeckiego. Teledysk do piosenki został nakręcony w Twierdzy Modlin, a gościnnie wystąpił w nim Krzysztof Zalewski.

"Belly Of The Whale" zawiera dziewięć piosenek, które lirycznie i muzycznie puszczają oko do brzmień lat 80. i 90., a sami artyści śmiało mówią o tej płycie jako o hołdzie dla popkultury i idoli czasów swojego dzieciństwa. Elektryczne melodie, przepełnione vintage’owymi syntezatorami Smolika i przejmującym głosem Kev`a – zabierają fanów w podróż do czasów plakatów na meblościankach i nagrywaniu ulubionych piosenek z radia na kasety magnetofonowe.

"Belly Of The Whale" to powrót do czasów kiedy byliśmy dziećmi. Echa młodzieńczych fascynacji pokazane z perspektywy tego jacy jesteśmy teraz. Organicznie i ciepło brzmiące syntezatory, gitary i maszyny pogłosowe z epoki spotykają się ze współczesnymi narzędziami do produkcji muzyki. – mówi Andrzej Smolik.

Ten album jest dla mnie o śmierci i odrodzeniu… Żegnaniu się ze starym i zakochiwaniu się w nowym. Piosenki dla mnie są jak stare fotografie – pamiętamy, jaki utwór leciał w tle, kiedy mieliśmy swój pierwszy pocałunek lub do jakiej tańczyliśmy w klubie. Lub to, jaką muzykę puszczali nasi rodzice podczas długich podróży samochodem. Jesteśmy stworzeni z tych momentów, tych dobrych i też złych. Ten album jest dedykowany wszystkim którzy kiedykolwiek znaleźli się w przysłowiowym brzuchu wieloryba. – dodaje Kev Fox.

"Belly Of The Whale" - tracklista

1. Belly Of The Whale 
2. Move Honey
3. 5 Days
4. Truth In Your Eyes
5. Smoke And Mirrors 
6. Promises
7. Some Birds 
8. I Was Out Of The Line
9. Horses

Źródło: Kayax

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu