Reedycja albumu "Life Enigma" Jeana Luca Ponty'ego już maju

28 lutego 2024 Premiery

W piątek 17 maja ukaże się długo oczekiwana reedycja przełomowego albumu Jeana Luca Ponty'ego "Life Enigma". Płyta zostanie wydana w formacie CD i po raz pierwszy na winylu.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: "Life Enigma" jest świadectwem wirtuozerii i innowacyjności Ponty'ego w dziedzinie jazz fusion. Muzyk płynnie łączy technikę klasyczną z improwizacją, a jego gra wprost hipnotyzuje. Każdy utwór zabiera słuchaczy w dźwiękową podróż wypełnioną zawiłymi melodiami, elektryzującymi solówkami i urzekającymi rytmami, ukazując niezrównany talent i kreatywność Ponty'ego.

W nagraniu "Life Enigma" udział wzięli jedni z najlepszych muzyków w branży, w tym pianista William Lecomte, basista Guy Nsangué Akwa, gitarzysta Thierry Arpino i perkusista Moustapha Cissé. Razem tworzą dynamiczne i spójne brzmienie.

Jean Luc Ponty to światowej sławy francuski skrzypek i kompozytor, którego przełomowa twórczość zapewniła mu uznanie krytyków i oddaną publiczność na całym świecie. Podczas swojej trwającej ponad pięć dekad kariery, grając z Frankiem Zappą, Eltonem Johnem, Chickiem Coreą i wieloma innymi, Ponty nieustannie przesuwał granice muzyki jazzowej i fusion, stając się jednym z najbardziej innowacyjnych i wpływowych muzyków swojego pokolenia.

Reedycję albumu "Life Enigma" promuje utwór "The Infinite Human Caravan".

Źródło: Mystic Production

 

POZOSTAŁE NEWSY MUZYCZNE
Fender świętuje 70-lecie Stratocastera
Fender świętuje 70-lecie Stratocastera

Fender świętuje 70. rocznicę powstania gitary Stratocaster, niezrównanego i kultowego arcydzieła z wizjonerskiego portfolio założyciela firmy, Leo Fendera. Tym, co wyróżnia Stratocastera, jest nie tylko jego niezwykły rodowód, ale także zdolność wykraczania poza gatunek, poziom umiejętności i wszelkie parametry kwalifikacyjne. Uwielbiany przez entuzjastów muzyki Stratocaster zajmuje szczególne miejsce w sercach kolekcjonerów, doświadczonych profesjonalistów i oddanych fanów.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu