David Gilmour zapowiada nowy album - "Luck and Strange"

15 maja 2024 Premiery

"Luck and Strange" to pierwszy nowy materiał Davia Gilmoura od dziewięciu lat. Ruszył preorder, a premiera albumu jest zapowiedziana na 6 września. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo została piosenka "The Piper’s Call".

"Luck and Strange" była nagrywany przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Za produkcję płyty odpowiadają David Gilmour i Charlie Andrew - znani przede wszystkim ze swojej współpracy z ALT-J i Mariką Hackman, teksty napisała w większości Polly Samson współpracująca z Gilmourem przez ostatnie trzydzieści lat.

Płyta zawiera osiem nowych utworów oraz przeróbkę The Montgolfier Brothers "Between Two Points" z udziałem Romany Gilmour, która w nim zaśpiewała i zagrała na harfie. Tytułowy utwór dał Gilmourowi szansę na kolaborację z klawiszowcem Pink Floyd – Richardem Wrightem. Powstał on w 2007 roku na terenie posiadłości Davida.

Pozostali muzycy, którzy wzięli udział w tym projekcie to: Guy Pratt i Tom Herbert (bas), Adam Betts, Steve Gadd i Steve DiStanislao (perkusja), Rob Gentry i Roger Eno (klawiszach). Aranżacje smyczkowe i chóralne są autorstwa Willa Gardnera.

Okładka nowego materiału została zaprojektowana przez legendę grafiki Antona Corbijna, który zainspirował się tekstem napisanym przez Charliego Gilmoura do ostatniej piosenki z albumu "Scattered".

"Luck and Strange" będzie dostępny w kilku formatach. Edycja na płycie CD ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie 2 bonusowe utwory.

David Gilmour - Luck and Strange

"Luck and Strange" - spis utworów

1. Black Cat
2. Luck and Strange
3. The Piper’s Call
4. A Single Spark
5. Vita Brevis
6. Between Two Points
7. Dark and Velvet Nights
8. Sings
9. Scattered
Bonus tracks:
10. Yes, I Have Ghosts
11. Luck and Strange (Original Barn Jam)

Wydanie Blu-Rayu zawierać będzie audio w formacie Dolby Atmos, ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie 4 bonusowe utwory (Yes, I Have Ghosts, Luck and Strange <Original Barn Jam>, A Single Spark, Scattered <Orchestral>).

Z kolei winylowe wydanie "Luck and Strange" będzie dostępne w pięciu kolorach do wyboru: czarnym, przezroczystym niebieskim, przezroczystym pomarańczowym, srebrnym i przezroczystym zielonym.

Źródło: Sony Music

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu