"Marcin Masecki Solo" - koncert-improwizacja na płycie winylowej

06 czerwca 2024 Premiery

"Marcin Masecki Solo" to nowa płyta Marcina Maseckiego będąca zapisem wyjątkowego koncertu i niezwykłej improwizacji fortepianowej tego świetnego artysty. Za wydanie fonograficzne odpowiada wytwórnia SP Records.

"Solo" to zapis wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce w lutym tego roku. Marcin Masecki dał w stołecznym Plakatonie specjalny koncert obejmujący improwizowany repertuar.

W fenomenalnej improwizacji, zagranej na fortepianie koncertowym marki Steinway, Masecki sięgnął do inspiracji bachowskich, chopinowskich, ragtime’owych, operując liryzmem, romantycznością i kontrastem.

Niezwykłe było także miejsce koncertu. Plakaton to sklep z (między innymi) płytami winylowymi prowadzony przez Jarka Polita w podziemiach Dworca Centralnego, ale także miejsce spotkań wielu artystów i osób ze społeczności jazzowej, scena spontanicznych koncertów rozmaitych twórców (m. in. Masecki, Dominik Tarwid, Kuba Więcek, Piotr Damasiewicz i wielu innych). W tak nietypowej przestrzeni Marcin Masecki dał koncert przesycony emocjami i wrażliwością.

Pulsująca jazzem energia Plakatonu spotkała się więc z artystycznym geniuszem i kreatywnością Marcina Maseckiego oraz wieloletnim doświadczeniem wydawniczym wytwórni SP Records, specjalizującej się między innymi w produkcjach na nośniku winylowym (wydali m. in. winylową wersję TAQ, czyli projektu Masecki / Stevenson / Ravitz, a także DVD z koncertem Adam Pierończyk Trio).

SP Records patronuje cyklowi specjalnych koncertów w Plakatonie – każdy z nich rejestrowany jest z intencją wydania płyty nagranej z udziałem publiczności. Pierwsze wydawnictwo z tej serii to właśnie "Marcin Masecki Solo".

"Marcin Masecki Solo" to dwupłytowe wydawnictwo, wytłoczone w najwyższej możliwej jakości, na nośnikach 180-gramowych. Do sprzedaży trafia zaledwie 121 egzemplarzy. Każdy z nich będzie inny, ponieważ płyty różnią okładką. Każdy z albumów oprócz indywidualnego, ręcznie naniesionego numeru, zawiera inny fragment obrazu powstałego podczas tego właśnie wydarzenia. Jego autorem jest młody artysta wizualny i saksofonista Natan Kryszk.

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu