Strachy Na Lachy, Frank Turner, Włochaty, Tres.B oraz Dr Misio w Jarocinie

16 kwietnia 2013 Premiery

Znamy kolejne zespoły, które wystąpią na odbywającym się w dniach 19-21 lipca Festiwalu w Jarocinie. Będą to: Strachy Na Lachy, Frank Turner, Włochaty, Tres B oraz Dr Misio.

Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku. W lutym 2013 roku miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu "!TO!", promowanej przez single "Mokotów" oraz "I Can’t Get No Gratisfaction". Album zebrał doskonałe recenzje i już dzisiaj ma status jednego z najwybitniejszych krążków w dyskografii Strachów.

Frank Turner to brytyjski wokalista folk rockowy i hard core’owy. Karierę solową rozpoczął w roku 2004, po rozpadzie jego poprzedniego zespołu Million Dead, grającego melodyjny post-hardcore punk. Zadebiutował albumem "Sleep Is For The Week" wydanym przez Xtra Mile Recordings. Muzyka Franka Turnera inspirowana jest klasycznym rockiem akustycznym, folkiem oraz punkiem. W swoich utworach Turner oscyluje między surowymi, prostymi układami chwytów a bardziej wyrafinowaną konstrukcją (szczególnie w nowszych utworach).

Włochaty to zespół pochodzący ze Szczecina. Swój pierwszy koncert zagrał w 1987 roku. W 1991 wydał pierwszą kasetę "For Sale" w stu egzemplarzach. Od zawsze w swoim przekazie radykalny, związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi. Grupa ma na swoim koncie koncerty w Polsce i za granicą oraz siedm płyt studyjnych, dwa single, jedną płytę koncertową oraz książkę "Dopisać swój wers...". Ostatni krążek "Wbrew wszystkiemu" ukazał się w 2010 roku nakładem wydawnictwa 'Pasażer'.  Zespół ma na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie Nigdy Więcej czy Fundacja ‘Inna Przestrzeń’ na rzecz Wolnego Tybetu.

Grupa Tres.B składa się z Polki (Misia Furtak) i dwóch muzyków o międzynarodowym rodowodzie (gitarzysta Olivier Heim ma amerykańskie i holenderskie obywatelstwo, perkusista, Thomas Pettit, brytyjsko-duńskie korzenie). Nazwa zawiązanego w Danii zespołu oznacza (z francuskiego) "bardzo.B" i jest odnośnikiem do muzyki klasy B, surowej, nieoszlifowanej. W ich muzyce możemy doszukać się także echa Sonic Youth.  Płyta została uhonorowana nagrodą Fryderyki 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Druga płyta "40 Winks of Courage" przyniosła im uznanie mediów i Paszport Polityki 2012.

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogoówka") oraz z roli managera legendarnej Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem". Arek wyreżyserował m.in. teatralnego "Jeźdźca burzy" z muzyką The Doors i debiutancką fabułę "Prosta historia o miłości" – Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu "Dr Misio" pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej "Nike" – Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami Marcina Świetlickiego. Debiutancki album, zatytułowany "Młodzi" ukazał się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska. Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego.

Jarocinfestiwal.pl

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu