Wzmacniacz Struss Audio DM 250 na wystawie Audio Video Show 2018

Kolejna odsłona atrakcji, jakie czekają nas podczas Audio Video Show 2018. Do Polski przyjedzie zaprezentowany na tegorocznych targach High End Swiss wzmacniacz Struss Audio DM 250. Jego prezentacje będą się odbywać w sali konferencyjnej Galeria 1 w Hotelu Radisson Blu Sobieski.

Dodano: 2 listopad 2018

Wzmacniacze konstruowane przez Zdzisława Hrynkiewicza Strussa są znane na rynku od 40 lat. Każdy z kolejno produkowanych cieszył się uznaniem na rynku audio. W 2015 roku zmieniła się struktura własnościowa firmy, do zespołu dołączyli udziałowcy biznesowi i rozpoczęły się prace nad nowym modelem. Ostania wersja wzmacniacza - DM 250 jest efektem trzech lat pracy nowego zespołu Struss Audio.

Struss Audio DM 250 to konstrukcja, której układ przestrzenny poszczególnych elementów elektronicznych i mechanicznych, pozwolił na uzyskanie możliwie najkrótszych połączeń między elementami, wysokiej odporność na zakłócenia, bardzo dobrego chłodzenia i stabilności termicznej.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

Konstrukcja będąca podstawą projektu DM 250 powstała w roku 2000 i ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych oraz zmian technologii produkcji została wykorzystana w najnowszym modelu wzmacniacza.

Jednym z wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w DM250 jest układ HPCS (Harmonics and Phase Conversion System). Rozwiązanie to, opracowane przez Struss Audio, pozwala na uzyskanie plastycznego i barwnego brzmienia. Układ HPCS jest rozwiązaniem, które przy zachowaniu ekstremalnie wysokich parametrów technicznych toru wzmacniacza, pozwala na uzyskanie dźwięku przyjaznego dla ludzkiego słuchu. Brzmienie wzmacniacza DM 250 nawiązuje swoją charakterystyką do efektów uzyskiwanych w konstrukcjach lampowych. 

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

O brzmieniu wzmacniacz Struss Audio DM 250 decyduje konstrukcja wzmacniacza oparta na zasadzie ograniczenia do minimum ilości aktywnych elementów elektronicznych i precyzyjnego doboru warunków ich pracy. To między innymi decyduje o niezwykle wysokich parametrach urządzenia, takich jak pasmo przenoszenia od 5 Hz do 250 kHz, bardzo niski poziom szumów i znikomy poziom zniekształceń nieliniowych stopnia mocy. 

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wzmacniacz Struss Audio DM 250 charakteryzuje ciepłe i przyjazne brzmienie, przy zachowaniu szczegółowości i selektywności. Dzięki temu możliwe jest też uzyskanie efektu "holograficznego pola dźwięku" wykraczającego dalece poza klasyczne efekty stereofonii.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 - tylna ścianka

Jak zwykle w przypadku odsłuchu muzyki za pośrednictwem systemów elektronicznych istotna jest także jakość źródła dźwięku, kolumn głośnikowych i odpowiednich kabli łączących poszczególne komponenty toru audio. Interesujące są wyniki odsłuchu porównawczego, różnych źródeł i kabli połączeniowych. Wzmacniacz DM250 ma pozwalać z niezwykłą precyzją usłyszeć różnice w jakości tych komponentów.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 otrzymał Nagrodę Roku miesięcznika High Fidelity i tytuł Best Product 2018.

Źródło: Meloman

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Leben CS-600X z Adam Vox Set w salonie Q21

Leben CS-600X z Adam Vox Set w salonie Q21

Kolejne ciekawe prezentacje w salonie Q21. Tym razem zagrają Adam Vox Set oraz Leben CS600X.
Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w...

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała ciekawą promocję dotyczącą produktów tych marek.
Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 to pierwszy model w ofercie Samsunga z technologią Acoustic Beam i trybem Gra. Do 21 kwietnia br. w wybranych sieciach sprzedaży będzie oferowany w promocyjnej cenie.
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Dodano: 1 kwiecień 2019
iF World Design to jedne z największych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, przyznawane od 65 lat. W tym roku HARMAN i jego zespół projektowy otrzymali aż 18 nagród za wybitne...
Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych prz...