Wzmacniacz Struss Audio DM 250 na wystawie Audio Video Show 2018

Kolejna odsłona atrakcji, jakie czekają nas podczas Audio Video Show 2018. Do Polski przyjedzie zaprezentowany na tegorocznych targach High End Swiss wzmacniacz Struss Audio DM 250. Jego prezentacje będą się odbywać w sali konferencyjnej Galeria 1 w Hotelu Radisson Blu Sobieski.

Dodano: 2 listopad 2018

Wzmacniacze konstruowane przez Zdzisława Hrynkiewicza Strussa są znane na rynku od 40 lat. Każdy z kolejno produkowanych cieszył się uznaniem na rynku audio. W 2015 roku zmieniła się struktura własnościowa firmy, do zespołu dołączyli udziałowcy biznesowi i rozpoczęły się prace nad nowym modelem. Ostania wersja wzmacniacza - DM 250 jest efektem trzech lat pracy nowego zespołu Struss Audio.

Struss Audio DM 250 to konstrukcja, której układ przestrzenny poszczególnych elementów elektronicznych i mechanicznych, pozwolił na uzyskanie możliwie najkrótszych połączeń między elementami, wysokiej odporność na zakłócenia, bardzo dobrego chłodzenia i stabilności termicznej.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

Konstrukcja będąca podstawą projektu DM 250 powstała w roku 2000 i ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych oraz zmian technologii produkcji została wykorzystana w najnowszym modelu wzmacniacza.

Jednym z wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w DM250 jest układ HPCS (Harmonics and Phase Conversion System). Rozwiązanie to, opracowane przez Struss Audio, pozwala na uzyskanie plastycznego i barwnego brzmienia. Układ HPCS jest rozwiązaniem, które przy zachowaniu ekstremalnie wysokich parametrów technicznych toru wzmacniacza, pozwala na uzyskanie dźwięku przyjaznego dla ludzkiego słuchu. Brzmienie wzmacniacza DM 250 nawiązuje swoją charakterystyką do efektów uzyskiwanych w konstrukcjach lampowych. 

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

O brzmieniu wzmacniacz Struss Audio DM 250 decyduje konstrukcja wzmacniacza oparta na zasadzie ograniczenia do minimum ilości aktywnych elementów elektronicznych i precyzyjnego doboru warunków ich pracy. To między innymi decyduje o niezwykle wysokich parametrach urządzenia, takich jak pasmo przenoszenia od 5 Hz do 250 kHz, bardzo niski poziom szumów i znikomy poziom zniekształceń nieliniowych stopnia mocy. 

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wzmacniacz Struss Audio DM 250 charakteryzuje ciepłe i przyjazne brzmienie, przy zachowaniu szczegółowości i selektywności. Dzięki temu możliwe jest też uzyskanie efektu "holograficznego pola dźwięku" wykraczającego dalece poza klasyczne efekty stereofonii.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 - tylna ścianka

Jak zwykle w przypadku odsłuchu muzyki za pośrednictwem systemów elektronicznych istotna jest także jakość źródła dźwięku, kolumn głośnikowych i odpowiednich kabli łączących poszczególne komponenty toru audio. Interesujące są wyniki odsłuchu porównawczego, różnych źródeł i kabli połączeniowych. Wzmacniacz DM250 ma pozwalać z niezwykłą precyzją usłyszeć różnice w jakości tych komponentów.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 otrzymał Nagrodę Roku miesięcznika High Fidelity i tytuł Best Product 2018.

Źródło: Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...