Wzmacniacz Struss Audio DM 250 na wystawie Audio Video Show 2018

Kolejna odsłona atrakcji, jakie czekają nas podczas Audio Video Show 2018. Do Polski przyjedzie zaprezentowany na tegorocznych targach High End Swiss wzmacniacz Struss Audio DM 250. Jego prezentacje będą się odbywać w sali konferencyjnej Galeria 1 w Hotelu Radisson Blu Sobieski.

Dodano: 2 listopad 2018

Wzmacniacze konstruowane przez Zdzisława Hrynkiewicza Strussa są znane na rynku od 40 lat. Każdy z kolejno produkowanych cieszył się uznaniem na rynku audio. W 2015 roku zmieniła się struktura własnościowa firmy, do zespołu dołączyli udziałowcy biznesowi i rozpoczęły się prace nad nowym modelem. Ostania wersja wzmacniacza - DM 250 jest efektem trzech lat pracy nowego zespołu Struss Audio.

Struss Audio DM 250 to konstrukcja, której układ przestrzenny poszczególnych elementów elektronicznych i mechanicznych, pozwolił na uzyskanie możliwie najkrótszych połączeń między elementami, wysokiej odporność na zakłócenia, bardzo dobrego chłodzenia i stabilności termicznej.

Czytaj również testy z kategorii: Wzmacniacze

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

Konstrukcja będąca podstawą projektu DM 250 powstała w roku 2000 i ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia nowych rozwiązań technicznych oraz zmian technologii produkcji została wykorzystana w najnowszym modelu wzmacniacza.

Jednym z wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w DM250 jest układ HPCS (Harmonics and Phase Conversion System). Rozwiązanie to, opracowane przez Struss Audio, pozwala na uzyskanie plastycznego i barwnego brzmienia. Układ HPCS jest rozwiązaniem, które przy zachowaniu ekstremalnie wysokich parametrów technicznych toru wzmacniacza, pozwala na uzyskanie dźwięku przyjaznego dla ludzkiego słuchu. Brzmienie wzmacniacza DM 250 nawiązuje swoją charakterystyką do efektów uzyskiwanych w konstrukcjach lampowych. 

Wzmacniacz Struss Audio DM 250

O brzmieniu wzmacniacz Struss Audio DM 250 decyduje konstrukcja wzmacniacza oparta na zasadzie ograniczenia do minimum ilości aktywnych elementów elektronicznych i precyzyjnego doboru warunków ich pracy. To między innymi decyduje o niezwykle wysokich parametrach urządzenia, takich jak pasmo przenoszenia od 5 Hz do 250 kHz, bardzo niski poziom szumów i znikomy poziom zniekształceń nieliniowych stopnia mocy. 

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wzmacniacz Struss Audio DM 250 charakteryzuje ciepłe i przyjazne brzmienie, przy zachowaniu szczegółowości i selektywności. Dzięki temu możliwe jest też uzyskanie efektu "holograficznego pola dźwięku" wykraczającego dalece poza klasyczne efekty stereofonii.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 - tylna ścianka

Jak zwykle w przypadku odsłuchu muzyki za pośrednictwem systemów elektronicznych istotna jest także jakość źródła dźwięku, kolumn głośnikowych i odpowiednich kabli łączących poszczególne komponenty toru audio. Interesujące są wyniki odsłuchu porównawczego, różnych źródeł i kabli połączeniowych. Wzmacniacz DM250 ma pozwalać z niezwykłą precyzją usłyszeć różnice w jakości tych komponentów.

Wzmacniacz Struss Audio DM 250 otrzymał Nagrodę Roku miesięcznika High Fidelity i tytuł Best Product 2018.

Źródło: Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...