Słuchawki AudioQuest NightHawk

23 grudnia 2014 Sprzęt
Amerykański producent kabli i przetworników C/A, firma AudioQuest, na początku 2015 r. zaprezentuje swoje pierwsze słuchawki - model NightHawk. Czerpią one z ponadtrzydziestoletniego doświadczenia firmy w tworzeniu m.in. zaawansowanych kabli i przetworników C/A.

AudioQuest NightHawk to pierwsze słuchawki opracowane od podstaw przez inżynierów AudioQuest. Czerpią z ponadtrzydziestoletniego doświadczenia firmy w tworzeniu m.in. zaawansowanych kabli i przetworników C/A.

W konstrukcji przewodu słuchawek NightHawk wykorzystano wiele elementów stosowanych w kablach głośnikowych i interkonektach, wliczając wysokiej czystości lite przewodniki wykonane z miedzi+ o perfekcyjnie czystej powierzchni (PSC+), piankową izolację polietylenową, system rozpraszania szumu (NDS) i posrebrzane złącza.

AudioQuest NightHawk to wokółuszne słuchawki półotwarte. Każdy ich element został starannie zoptymalizowany pod kątem wysokiej jakości dźwięku, ergonomii i estetyki. NightHawk to pierwsze szeroko dostępne słuchawki wykorzystujące komponenty wydrukowane w technologii 3D – maskownicę, dla której inspiracją była struktura skrzydeł motyla. Skrzydła owada cechują się wysoką skutecznością w rozpraszaniu światła. Analogiczna konstrukcja zastosowana w słuchawkach NightHawk ma służyć do rozpraszania dźwięku i ograniczania rezonansu.

Membrany przetworników wykonane z biocelulozy

W przeciwieństwie do większości słuchawek wykorzystujących membrany z Mylaru, model NightHawk został wyposażony w membrany z biocelulozy. Mylar jest z natury kruchy i łamliwy, a przede wszystkim zniekształca brzmienie wtedy, gdy sygnał dźwiękowy osiąga wysokie częstotliwości w zakresie od 6 do 10 kHz. Bioceluloza jest bardzo sztywna, a przy tym ma właściwości samotłumiące i cechuje się precyzyjną kontrolą wysokich częstotliwości. Pracujące tłokowo 50-mm przetworniki napędzane są przez opatentowany układ magnetyczny, który znacząco redukuje zniekształcenia intermodulacyjne, aby zapewnić szerokie pasmo przenoszenia oraz naturalnie detaliczną scenę dźwiękową.

Słuchawki AudioQuest NightHawk

Komfort

Pasek nagłowny, w który wyposażone są AudioQuest NightHawk, ma skutecznie rozkładać ciężar słuchawek i minimalizuje siłę nacisku. Muszle słuchawek wykonane są z rewolucyjnego materiału nazwanego ciekłym drewnem. Pod tym określeniem skrywa się mieszanka ligniny, substancji pozyskiwanej z drewna, z odzyskanymi włóknami roślinnymi. Całość zostaje podgrzana, doprowadzona do stanu płynnego i obrobiona w taki sposób, aby mogła być formowana wtryskowo.

W przeciwieństwie do typowego plastiku, ciekłe drewno ma doskonałe właściwości akustyczne i jest przyjazne dla środowiska. Komfort użytkowania słuchawek zwiększa także system zawieszenia, będący w trakcie procesu patentowego. Zawieszenie umożliwia dowolny ruch nauszników, co pozwala dopasować je do dowolnego kształtu i wielkości głowy.

Dźwięk Analogicznie do usztywnionych obudów kolumn głośnikowych muszle słuchawek wykorzystują belki, które wzmacniają strukturalną integralność oraz minimalizują niepożądany rezonans. Wewnętrzna powierzchnia obudowy pokryta jest elastomerową powłoką, aby jeszcze bardziej zredukować szkodliwe wibracje, podczas gdy materiał tłumiący składający się z mieszaniny wełny i poliestru zapewnia płynne, naturalne pasmo przenoszenia.

Premiera na CES 2015 i wyróżnienie

Słuchawki AudioQuest NightHawk zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas zbliżających się targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas, które odbędą się na początku stycznia 2015 r. Także wtedy Amerykanie podadzą cenę swojej najnowszej konstrukcji. Co ciekawe, chociaż słuchawki jeszcze nie trafiły do sprzedaży, to już zdobyły tytuł 2015 CES Innovation Awards Honoree w kategorii słuchawek oraz 2015 Best of Innovation Winner za eko-konstrukcję i technologię nienaruszającą równowagi ekologicznej.

Słuchawki AudioQuest NightHawk

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu