Eclipse

VEIL OF MAYA
Eclipse

Deathcore / djent

Ponownie tylko przez trzydzieści minut, ale to co robią muzycy Veil of Maya zasługuje na wielogodzinną ekscytację i pomnik dla prog metalowej sceny. Deathcore czy nie, "Eclipse" kasuje na głowę i tak bardzo lubiane przeze mnie "[id]". Słychać, że nad tym materiałem wespół z zespołem pracował Misha Mansoor, bo tak djentowych naleciałości w muzyce Veil of Maya jeszcze nie było.

Dodatkowo, co było słychać na zeszłorocznym "The Discovery", w tle dla technicznych riffów i synkopowanych rytmów pojawiają się klawisze oraz - okazyjnie chór. Niespodzianką może być rzadkie wykorzystywanie loopowanych partii na gitarze, a także znaczna ilość wysokich screamów Brandona. Nie dziwi za to niesamowity groove i oszałamiające blasty, które nigdy jak do tej pory nie były tak eksploatowane.

Z czysto technicznego punktu widzenia Marc Ocubo stawia na większy feeling, ale kiedy przychodzi czas na solo, jak w "Enter My Dreams", ciemnoskóry gitarzysta prezentuje styl podobny do Johna Pettruciego. Nie żeby Marc musiał kogoś kopiować, ale akurat to jedno solo niebezpiecznie przypomina dokonania bardziej zasłużonego gitarzysty. Novum związanym z dokoptowaniem do składu nowego grajka na stanowisko basisty jest słyszalny, szalony wręcz i matematycznie dopasowany 7 strunowy (!) bas, gęsto szyjący swoje niskie partie.

Jeśliście głodni instrumentalnych popisów i przerwy od młócki, uraduje was utwór tytułowy, będący doskonałym dowodem na geniusz czwórki muzyków z Oak Park w stanie Illinois. Miejscami niepokojący klimat i żywcem wyjęte z dokonań Tesseract outro idealnie wieńczą ten prawie dwu i półminutowy majstersztyk. Jeśli nowy album The Faceless będzie na równie wysokim poziomie, śmiało mogę stwierdzić, że ten rok należy do Sumerian Records.

"With Passion and Power"!

Grzegorz "Chain" Pindor
Sumerian Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>PARISIEN-PEIRANI-SCHAERER-WOLNY</span> Out Of Land

PARISIEN-PEIRANI-SCHAERER-WOLNY Out Of Land

<span>GRZECH PIOTROWSKI</span> Lech Czech i Rus

GRZECH PIOTROWSKI Lech Czech i Rus

<span>PAWEŁ ŁUKASZEWSKI</span> Motets

PAWEŁ ŁUKASZEWSKI Motets

<span>AVI AVITAL/OMER AVITAL</span> Avital Meets Avital

AVI AVITAL/OMER AVITAL Avital Meets Avital

<span>MAX RICHTER</span> Infra

MAX RICHTER Infra

<span>DR MISIO</span> Zmartwychwstaniemy

DR MISIO Zmartwychwstaniemy

<span>JOHN PIZZARELLI</span> Sinatra & Jobim @ 50

JOHN PIZZARELLI Sinatra & Jobim @ 50

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio