Cinema

ANDREA BOCELLI
Cinema

Klasyka

W niedzielę 26 czerwca na Stadionie Legii w Warszawie odbył się koncert włoskiego śpiewaka Andrei Bocellego (ur. 1958), a bilety kosztowały od 180 do 585 zł (755 VIP). Koncert reklamowano słowami Celine Dion: "Gdyby Bóg śpiewał, brzmiałby jak Andrea Bocelli".

Andrea Bocelli osiągnął większą sławę niż Trzej Tenorzy razem wzięci. Przyczyną jest popularny repertuar, po jaki sięga od początku swej kariery. Sprzedał blisko 80 mln płyt, a jego album "Sacred Arias" jest najlepiej sprzedającym się albumem klasycznym – ponad 5 mln.

Prawie rok temu ukazała się płyta "Cinema", a teraz jej Special Edition z dodatkową płytą DVD zawierającą wybór występów w cyklu PBS Special w Dolby Theatre, w Los Angeles. Producentami albumu są wybitni specjaliści: David Foster, Humberto Gatica i Tony Renis, z którymi Bocelli współpracował przy bestsellerowym albumie "Amore". - Albumem "Cinema" wypełniłem swój zamiar, który planowałem przez dziesięciolecia. Nigdy nie ukrywałem marzenia o wprowadzeniu w życie projektu nagraniowego związanego z muzyką filmową, a wierzę, że jest prawdziwym artystycznym klejnotem – zwierzył się artysta.

Na CD trafiło 19 tematów, a na DVD 15 wersji wideo. Andrea Bocelli wybrał skarby muzyki filmowej. Obie płyty otwiera "Maria", piosenka z musicalu "West Side Story" Bernsteina. Uwielbiam balladę "Moon River" ze "Śniadania u Tiffany`ego" Manciniego, a subtelna interpretacja Bocellego również przypadła mi do gustu. Rozpoznamy z łatwością tematy z filmów: "Ojciec chrzestny", "Zapach kobiety" i "Listonosz". Do poprzedniej wersji albumu dodano trzy utwory, w tym słynny, podniosły temat z "Evity".

Grzegorz Dusza
SUGAR/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>JERZY MAKSYMIUK</span> Encores

JERZY MAKSYMIUK Encores

<span>KIM KASHKASHIAN / LERA AUERBACH</span> Arcanum

KIM KASHKASHIAN / LERA AUERBACH Arcanum

<span>MURRAY PERAHIA</span> Bach French Suites

MURRAY PERAHIA Bach French Suites

<span>FRANCO FAGIOLI</span> Rossini

FRANCO FAGIOLI Rossini

<span>MAHAN ESFAHANI</span> Bach: Goldberg Variations

MAHAN ESFAHANI Bach: Goldberg Variations

<span>ANNA NETREBKO</span> Verismo

ANNA NETREBKO Verismo

<span>JORDI SAVALL & HESPERION XX</span> Granda

JORDI SAVALL & HESPERION XX Granda

<span>JANOSKA ENSEMBLE</span> Janoska Style

JANOSKA ENSEMBLE Janoska Style

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio