Suicide Solution

BLAST RITES
Suicide Solution

Death metal, deathcore

Dawno żaden krajowy zespół nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Blast Rites. Głównie za sprawą wokalisty, którego śmiało można nazwać naszym odpowiednikiem Phila Boozemana z Whitechapel.

Swoją drogą, to właśnie ten zespół odcisnął znaczące piętno na kształcie muzyki recenzowanego właśnie Blast Rites (ex-Suicide Solution) a grindcore`owe inklinacje (Napalm Death po nowym millenium) są tutaj odskocznią od nowomodnej młócki.

Rozbiór ep-ki "Suicide Solution" na czynniki pierwsze trochę mija się z celem, ale trzeba przyznać, że zarówno brzmieniowo (sekcja!) jest dość przyzwoicie, a i kompozycje - na ogół dość krótkie, nie nużą. To w tego typu muzyce niemal atut, ponieważ w zalewie blastów, raczej prostych (ale efektownych) breakdownów i gry "do przodu" można się pogubić i uznać, że słucha się w kółko tego samego.

Stąd też, zamiast znudzenia, otrzymujemy solidny cios w brzuch, piekielnie dobry groove ("Abused By A Whore") i potężną  dawkę wkurwienia, której po cichu mogą zazdrościć nawet nieco starsi stażem koledzy.

Niestety, oryginalności tutaj za grosz, ale mam nadzieję, że gdy Blast Rites wydadzą kolejny materiał, tak ochoczo wznoszone przeze mnie teraz peany nie pójdą na marne.

Grzegorz "Chain” Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>GOD DAMN</span> Vultures

GOD DAMN Vultures

<span>AC / DC</span> Rock Or Bust

AC / DC Rock Or Bust

<span>MACHINE HEAD</span> Bloodstone & Diamonds

MACHINE HEAD Bloodstone & Diamonds

<span>KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI</span> Buk - akustycznie

KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI Buk - akustycznie

<span>SLIPKNOT</span> 5: The Gray Chapter

SLIPKNOT 5: The Gray Chapter

<span>OPETH</span> Pale Communion

OPETH Pale Communion

<span>ELUVEITIE</span> Origins

ELUVEITIE Origins

<span>WOVENWAR</span> Wovenwar

WOVENWAR Wovenwar

Audio - grudzień 2015

Strefa Magazynu

Audio 12/2015

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!