Till Man Exists No More

DEPOPULATE
Till Man Exists No More

Death metal

Niespecjalniei przepadam za krajowym death metalem, ale mimo wszystko cieszy mnie bardzo solidna reprezentacja tego nurtu ze Śląska. Odkąd pamiętam, Rybnik i okolice Tychów zawsze mogły pochwalić się konkretnymi hordami.

Do panteonu undergroundowych rzeźników dołącza Depopulate, bezlitosny twór z Katowic, który obok Dysphorii jawi się jako jedno z małych objawień dla fanów gęstej młócki spod znaku Dying Fetus, Dyscarnate czy Catalepsy. Jeśli komuś te nazwy nic nie mówią, to najprościej muzykę katowiczan określić mianem technicznego death metalu niepozbawionego umiarkowanego groove.

Załoganci tworzący ten band to - ku mojemu zaskoczeniu - z naciskiem na sekcję rytmiczną - bardzo sprawni instrumentaliści mający pomysł na siebie, od którego warto zacząć. Pojawia się jednak pytanie, czy rejony, po których się poruszają, zainteresują śmierć metalowe masy (?). Bo nie sądzę, aby panowie za cel postawili sobie plądrowanie wyłącznie podziemia.

I tutaj dochodzimy do sedna: debiutancki materiał Depopulate, choć jest to bardzo przyzwoity kawał metalowego rzemiosła, cierpi na brak talentu, który redukuje potencjalne dalsze zainteresowanie losami formacji. W dodatku gardłowy Depopulate trochę nie pasuje do tak, nie bójmy się tego powiedzieć, połamanego grania, i zwyczajnie swoimi growlami męczy przysłowiową bułę.

Możliwe, że z czasem przekonam się do wokali Kostka, aczkolwiek biorąc pod uwagę moje średnie zaintersowanie death metalem w takiej formie, obawiam się, że ten krążek w moim odtwarzaczu może pojawić się jeszcze tylko kilka razy.

A szkoda, bo jeśli Depopulate popracuje nad aranżem wokali, opracuje własny patent na to, aby z tej młócki zapamiętać coś więcej niż popisy perkusisty, wtedy uderze się w pierś i odszczekam negatywne uwagi.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Kolejny test kolumn głośnikowych obejmuje zakres 2500-3000 zł, a więc propozycje "dla ludzi"; znane marki wydają się być gwarancją przynajmniej przyzwoitego poziomu,...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio