Case Of Noise

MATERIA
Case Of Noise

Metal

Pochodząca ze Szczecinka i znana już w środowisku Materia to jeden z nielicznych zespołów, z którym kontaktu chyba celowo unikałem. Jako że jestem radykalnym oponentem uczestnictwa we wszelakich konkursach, eliminacjach, talent show - i festiwalu Woodstock włącznie, nikogo chyba nie dziwi moje "pominięcie" Materii w swoich corocznych zestawieniach.

Dodatkowo, panowie nakręcili jakiś czas temu klip do "Give Me Some Free" - utworu promującego ten album, który (chodzi o utwór) - jak na zespół aspirujący do grania muzyki nieszablonowej (mam na myśli polskie realia) - mniej lub bardziej ocierającej się o djent lub mechaniczne granie rodem z płyt Fear Factory/Threat Signal, trochę zbyt mocno przypominał nieszczęsny nu-metal. Toteż chcąc nie chcąc, Materia zniknęła z mojego muzycznego radaru.

Dziś, anno domini 2013, kiedy niemal co chwilę jestem atakowany informacjami o kolejnej niemalże niekończącej się trasie koncertowej Materii i rosnącym hype w środowisku, przychodzi mi zmierzyć się z "Case of Noise". W tym momencie chciałbym zaznaczyć, że jestem mile zazkoczony. Z oponenta fanem się nie stałem, ale przyznaję, że rzeczywiście coś w tym zespole jest.

Być może lekkość z jaką aranżuję chwytliwe, przebojowe motywy (z czystymi wokalami włącznie), a może umiejętność sprawnego łączenia techniki z niemal deathcore`ową brutalnością? Wszystko razem? Jest i taka możliwość, choć czasami panowie kombinują na siłę, przez co "Case of Noise" nie jest spójnym albumem. Widać, a raczej słychać, że to podsumowanie dotychczasowej działalności i sukcesów na polskich festiwalach.

Materiał jest różnorodny, ale im dalej w las, tym bardziej tracący tą skrupulatnie budowaną tożsamość. Kwartet chciał pokazać się z jak najlepszej strony, jednak przedobrzył. Nie zmienia to jednak faktu, że chylę czoła zarówno przed bardzo sprawną sekcją rytmiczną (chyba największy atut całego zespołu) jak i (na nasze warunki) bardzo przyzwoitym frontmanem, który wcale nie musi wyłącznie się drzeć, by robić wrażenie.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

<span>RAMMSTEIN</span> In America

RAMMSTEIN In America

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio