One Reality

TEXAS IN JULY
One Reality

Metalcore

Fani August Burns Red cieszą się z nowego albumu ostoi chrześcijańskiego metalcore, ale od przybytku głowa nie boli. Więc Ci, którym nie obce są dokonania (kalki) "Sierpnia Płonącego Czerwienią", czyli Texas In July, powinni podnieść ręce w górę i zaklaskać z radości jaką sprawia "One Reality".

Otóż to co wysuwa się na pierwszy plan, to fantastyczne brzmienie uwypuklające grę Adama Graya oraz wokale Alexa Gooda. Obaj panowie są najjaśniejszym punktem tego albumu, a przy okazji obaj sygnalizują, że łatka kopistów August Burns Red wyraźnie im nie odpowiada (o reszcie muzyków za chwilę). Dlatego też Alex drze się z bardziej hardcore`ową manierą, niemalże w stylu krzykaczy z The Chariot czy Onward to Olympas - co jest sporym zaskoczeniem, ponieważ niski scream na pograniczu z growlem w jego wykonaniu sprawdzał się znakomicie.

Adam Gray również pokusił się o zaznaczenie własnej obecności, grając partie nie kojarzące się ze stylem starszego kolegi, choć nie ma co ukrywać, ślady unikatowego podejścia do gry Greinera (perkusisty August Burns Red – przyp.red) są słyszalne. Adam postanowił postawić na kop między oczy, na prostsze zagrywki – a przynajmniej bez stosowania znanych już patentów z płyt kolegów z Lancaster.

W przeciwieństwie do August Burns Red i ich ostatniego jak do tej pory "Constellations" płyta "One Reality" to krążek w głównej mierze melodyjny i łatwo zapamiętywalny (uwaga - nie dzięki breakdownom), lecz tak techniczny jak u wielokrotnie wspominanej formacji. Przede wszystkim jednak płyta to spójna, chwytliwa, a jak na taki metalcore - całkiem zróżnicowana.

"One Reality" w aspekcie lirycznym to pozytywny manifest dla wszystkich wątpiących ale i trwajacych w wierze w Boga. Osobiście, mimo że zaliczam się do tej pierwszej grupy, identyfikuję się z pokrzepiającym przekazem Texas in July. Ba, chciałbym, by kolejni artyści poszli za ich śladem i głosili tylko dobrą nowinę. Tak dobrą jak występująca po interludium "Magnolia".

Grzegorz "Chain"Pindor
Equal Vision Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 
Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio