Worthless Sacrifice

UNSAINT
Worthless Sacrifice

Thrash metal

Z góry przyznam, że dźwięki, jakimi raczy mnie Unsaint, nie są nawet zbliżone do tego, czego szukam w muzyce, a w death/thrash metalu zwłaszcza. Doceniam jednak odwagę przesłania materiału do recenzji.

Na ich nieszczęście, domyślam się, że w samej stolicy Unsanit nie są jedynymi, którzy grają tego typu dźwięki, a w skali kraju raczej nieuchronnie znikną w zalewie wszechobecnej i wciąż popularnej "śmierci". W co drugim mieście wszyscy klepią death metal - jedni bardziej melodyjnie, drudzy technicznie, a trzeci przytomnie wychodząc poza wszelkie ramy i młócąc progresywnie. Tych ostatnich jest najmniej, a szkoda, bo takich zespołów trzeba. Czy Unsaint mają swoje miejsce na naszej "scenie"?

To zależy. Bo instrumentalnie nie ma się do czego przyczepić - jest poprawnie, motorycznie z groove, momentami wściekle i bezkompromisowo, ale zespołów stricte hołdujących temu, co "robiło dobrze" 20 a nawet 30 lat temu słuchają dziś tylko zapaleńcy.

Nie twierdzę, że dwudziestolatkowie nie sięgną po ten materiał, bo "Worthless Sacrifice" z pewnością spodoba się fanom wiernym fanom lekko zmulonego brzmienia z Florydy, jak i tym, którzy od czasu do czasu powracają do latynoskiej młócki z Ameryki Południowej. Szkoda tylko, że z inspiracji, które ponoć sięgają aż po współczesne twory jak Lamb of God, najmniej tutaj... owej nowoczesności. Ale paradoksalnie, Unsaint z góry ma być retro w swej formie, więc wybaczam.

Doceniam wkład, wysiłek a przede wszystkim wierne odwzorowanie ducha tamtych lat (nawet wokalnie!), ale do "Worthless Sacrifice" świadomie wracać nie będę. Za to zapaleńcy i fani krajowego undergroundu jak najbardziej.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio