Let It All In

I`M A KLOOT
Let It All In

Pop

Zespół z Manchesteru powraca po dość przepisowej przerwie. Najnowsze dzieło zostało bowiem całkiem entuzjastycznie przyjęte na Wyspach, wszak swoich się ceni. Tylko czy zasłużenie?

Depresyjno - nostalgiczny klimat I Am Kloot na "Let It All In" może nie tyle co osiągnął epicentrum, co dzielnie się trzyma. Śmiem nawet wysunąć teorię, że rozwija się i ma się wyjątkowo dobrze. Chyba pogoda na Wyspach utrudnia popadanie w przesadny entuzjazm. Niemniej jednak, nadal nieco flegmatyczne kompozycje mają w sobie ducha i raczej nie mają położą nikogo do grobu.

Mamy tu lekki paradoks, bo muzyka I Am Kloot nie niesie za sobą zatrważającej ilości endorfin, dopaminy i entuzjazmu. Ale z drugiej strony wszystko tu sobie ładnie gra, nikt nie wyje do księżyca ani nie ma myśli samobójczych. Wszak pan Bramwell jest więcej niż przyzwoitym wokalistą, a panom Jobsononowi i Hargreaves'owi też ciężko coś zarzucić.

Na "Let It All In" znajdziemy cały zestaw bardzo zgrabnych kompozycji, do których zespół przez te kilka lat zdążył nas przyzwyczaić. Fantastyczne wstawki multiinstrumentalne i chwilami bardziej energiczna perkusja potrafią zdziałać cuda! I choć ta płyta absolutnym cudem nie jest, to nie można jej też niczego zarzucić. Jest znacznie więcej niż poprawna. To płyta po prostu dobra. Tyle i aż tyle.

Ponieważ na początku podeszłam do najnowszego dzieła I Am Kloot bez grama entuzjazmu muszę teraz tenże brak euforii odszczekać. Tak więc odszczekuję! Chociaż na swoją obronę dodam, że jest to muzyka, która czasami potrzebuje więcej czasu na zaprezentowanie się w pełnej krasie. I takie "Mouth on Me" za kolejnym podejściem okazuje się kompozycją bardzo zgrabną, delikatną, której dość daleko od brytyjskiej flegmy, o jaką ją wcześniej posądzałam.

I Am Kloot przez lata wypracowali sobie markę i muzykę, która - chociaż oczywiście zmienia się z każdym albumie - to zawsze pozwala z łatwością zidentyfikować autorów. "Let In All In" jest bardzo dojrzałym ale również zgrabnym, dobrze zagranym albumem. Fani formacji na pewno nie będą zawiedzeni, a osoby, które zetkną się z trio z Manchesteru, mają szansę dołączyć do ich licznych wielbicieli.

Julia Kata

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>RUMER</span> This Girl`s In Love

RUMER This Girl`s In Love

<span>MADNESS</span> Can`t Touch Us Now

MADNESS Can`t Touch Us Now

<span>DARIA ZAWIAŁOW</span> A kysz!

DARIA ZAWIAŁOW A kysz!

<span>THE CLANG GROUP</span> Practice

THE CLANG GROUP Practice

<span>DEACON BLUE</span> Live At The Glasgow Barrowlands

DEACON BLUE Live At The Glasgow Barrowlands

<span>ED SHEERAN</span> Divide

ED SHEERAN Divide

<span>THE LEMON TWIGS</span> Do Hollywood

THE LEMON TWIGS Do Hollywood

<span>AUSTRA</span> Future Politics

AUSTRA Future Politics

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Kolejny test kolumn głośnikowych obejmuje zakres 2500-3000 zł, a więc propozycje "dla ludzi"; znane marki wydają się być gwarancją przynajmniej przyzwoitego poziomu,...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio