Teens of Denial

CAR SEAT HEADREST
Teens of Denial

Rock alternatywny

Album "Teens of Denial" grupy Cat Seat Headrest znalazł się na czołowych pozycjach w wielu podsumowaniach ubiegłego roku. Choć grają niszową muzykę, to warto zadać sobie trud i zdobyć ich płytę. Na czele tej amerykańskiej formacji stoi wokalista, gitarzysta i kompozytor William Toledo.

Założona w 2010 grupa pierwotnie była jednoosobowym projektem. Na przestrzeni następnych trzech lat Toledo umieścił w Internecie jedenaście albumów sygnowanych nazwą Car Seat Headrest, co nie mogło ujść uwadze skautom wytwórni płytowych. Spośród wielu ofert wybrał Matador, w barwach którego na podstawie wcześniej stworzonych kompozycji wydał profesjonalnie nagraną płytę.

Toledo ma ewidentny talent do pisania niebanalnych piosenek w duchu amerykańskiego alternatywnego rocka. Lista wykonawców, którzy wywarli na nim wpływ, jest imponująca, bo obejmuje: Cars, Pavement, Jonathana Richmonda, Wire, Pixies, Eels, Guided by Voices i Dinosaur Jr.

Brzmienie Cat Seat Headrest zdominowały zgrzytliwe i brudne gitary tworzące niemal ścianę dźwięku, na tle której swoje metaforyczne opowieści snuje nieco znudzonym głosem Toledo. Znakomicie prezentuje się przeszło 11-minutowa kompozycja zainspirowana katastrofą włoskiego wycieczkowca "The Ballad of Costa Concordia". Zaczyna się jak klasyczna folkowa piosenka, po czym napięcie narasta. Dochodzi trąbka, fortepian i organy, następują kolejne zwroty akcji, tempo ciągle się zmienia, w kulminacyjnym momencie robi się ostro i punkowo, a na sam koniec przychodzi wyciszenie.

Grzegorz Dusza
MATADOR/SONIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>MARK LANEGAN BAND</span> Gargoyle

MARK LANEGAN BAND Gargoyle

<span>FORMATION</span> Look At The Powerful People

FORMATION Look At The Powerful People

<span>SPOON</span> Hot Thoughts

SPOON Hot Thoughts

<span>JOHN MCEUEN</span> Made In Brooklyn

JOHN MCEUEN Made In Brooklyn

<span>FEIST</span> Pleasure

FEIST Pleasure

<span>L.STADT</span> L.Story

L.STADT L.Story

<span>RADIOHEAD</span> OKNOTOK

RADIOHEAD OKNOTOK

<span>GORILLAZ</span> Humanz

GORILLAZ Humanz

 

 

 
Audio - lipiec - sierpień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio