Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

22 października 2018 Branżowe

Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek wystawy już za niespełna miesiąc, bo 16 listopada.

W ofercie największych polskich i zagranicznych sklepów, które będą miały swoje stoiska na Stadionie Narodowym, znajdą się setki tysięcy płyt - zarówno dla poszukiwaczy nowości, jak i dla koneserów prawdziwych analogowych rarytasów. To okazja do spotkań z innymi kolekcjonerami i artystami, którzy podpisują swoje wydawnictwa.

Specjalnym gościem tegorocznej edycji Audio Video Show 2018 będzie wybitna wokalistka i autorka tekstów Anna Maria Jopek. Podczas wystawy odbędzie się wyjątkowy odsłuch najnowszego albumu artystki pt. "Ulotne" - w wersji z płyty winylowej. W trakcie piątkowego spotkania na PGE Narodowym artystka opowie o specyfice przygotowywania nagrań i miksów na potrzeby wydawania płyt winylowych oraz odpowie na pytania fanów i dziennikarzy.

"Dlaczego warto słuchać muzyki z płyt winylowych? Odpowiedzią jest specyficzne, pełne i piękne brzmienie. Poza tym, jeśli umieszczamy płytę na talerzu gramofonu, to nie dlatego, że chcemy przez sekundę czegoś posłuchać, tylko aby na spokojnie delektować się muzyką. Ważne są także walory estetyczne – czarne płyty są pięknie wydanymi dziełami sztuki z dużą okładką, a także dopracowanymi zdjęciami" – dodaje dziennikarz Hirek Wrona, znany w branży kolekcjoner i znawca płyt winylowych.

Kolejną gratką dla wszystkich entuzjastów analogowego brzmienia będzie sobotnie spotkanie z Piotrem Metzem. Legendarny dziennikarz radiowej Trójki zaprezentuje dziewiątą płytę kultowego zespołu The Beatles, potocznie zwaną "Białym Albumem". Wydawnictwo jest nazywane w ten sposób ze względu na jednolity kolor okładki. "Biały Album" ujrzał światło dzienne niemal dokładnie 50 lat temu i z tej okazji Piotr Metz opowie o jego wyjątkowej reedycji.

To jednak nie koniec atrakcji. W niedzielę prelekcję będą miały również inne legendy polskiego dziennikarstwa muzycznego: Marek Sierocki oraz Marek Niedźwiecki. Zaprezentują oni swoją autorską składankę pt. "Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki". Na dwupłytowym wydawnictwie znajduje się łącznie 36 utworów, będącymi jednocześnie najlepszymi brzmieniami lat 80. i 90.

Wystawa odbędzie się dniach 16-18 listopada 2018 roku na PGE Narodowym oraz w warszawskich hotelach - Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Odwiedzający będą mieli szansę na zaopatrzenie się w najlepsze płyty winylowe i akcesoria do odsłuchu analogów w niezwykle atrakcyjnych cenach.

***

Audio Video Show to największe w Polsce i drugie co do wielkości targi sprzętu audio i video w Europie, gromadzące blisko 200 wystawców i ponad 500 prezentowanych marek. Na targach można zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, jak m.in. zestawy audio, słuchawki, telewizory i projektory. Audio Video Show to również jedyne miejsce, gdzie można osobiście posłuchać wielu urządzeń z niemal wszystkich pułapów cenowych i obiektywnie je porównać. Równolegle z prezentacją sprzętu odbywają się liczne seminaria poświęcone tematyce audio i video oraz koncerty.

Źródło: Audio Video Show

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu