Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

05 kwietnia 2019 Branżowe

W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po to, aby najbardziej wymagający klienci mogli zapoznać się z technologią wykorzystywaną w coraz to nowych obszarach.

Może Cię zainteresować

Samsung wiąże bardzo duże nadzieje z technologią LED oraz MicroLED, która znajduje zastosowanie w coraz to nowych obszarach. Ekrany LED są obecnie instalowane w salach kinowych w Szwajcarii czy Chinach, wyposażone jest w jeden z nich również Studio Sportowe Polsat Sport (ekran ma 24 m długości i 3 m wysokości). Kolejny to wykorzystanie ekranów w warunkach domowych jako element systemu Home Cinema.

Zastosowana technologia LED oparta na konstrukcji modułowej pozwala na instalację dowolnej wielkości ekranu od 110 do nawet 260 i więcej cali, który pozbawiony będzie widocznych łączeń pomiędzy poszczególnymi modułami. W przypadku technologii MicroLED wielkość ekranu zaczyna się od 146 cali o rozdzielczości UHD. Jest to szczególne istotne w przypadku aranżacji luksusowych przestrzeni, gdzie użytkownicy chcą mieć pełną kontrolę nad wielkością, kształtem i wykończeniem takim jak ramki. Ekran można dowolnie rozbudowywać.

Demo Room Samsung to pierwsza tego typu w Polsce i trzecia po Mediolanie i Frankfurcie przestrzeń, w której są prezentowane ekskluzywne produkty LED marki Samsung i systemy audio z logiem Steinway & Sons. Głównym elementem przestrzeni jest 110 calowy ekran LED oraz zestaw audio firmy Steinway Lyngdorf, lidera w obszarze rozwiązań do emisji dźwięku. Apartament wyposażono także w najnowocześniejszy sprzęt AGD firmy Samsung. Rynkowa cena zainstalowanego sprzętu przekracza 500 tys. zł.

Demo Room Samsung Warszawa

Ekrany Samsung LED

Ekran prezentowany na Złotej 44 składa się z 9 modułów LED model IF012J, które tworzą powierzchnię wielkości 110 cali. Na uwagę zasługuje bardzo mały rozstaw pikseli (pixel pitch), wynoszący zaledwie 1,26 mm. To ten parametr odpowiada za wysoką jakość obrazu. Rozdzielczość ekranu jest powiązana z jego wielkością, dlatego też nie ma przeszkód, aby wyświetlać obraz w 4K czy nawet 8K. Maksymalna jasność ekranu to 600 nitów i jest ona dopasowywana automatycznie do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Samsung w kategorii rozwiązań Home Cinema również w swojej ofercie ma ekrany oparte na technologii MicroLED.

 

Demo Room Samsung Warszawa

Dźwięk, czyli Steinway Lyngdorf Model O

System Home Cinema nie byłby jednak kompletny bez rozwiązania audio. Za ten aspekt odpowiadają głośniki Steinway Lyngdorf Model O. Ma on nas przenosić na nowy poziom doznań akustycznych, a to dzięki specjalnie zaprojektowanemu głośnikowi średniotonowemu o średnicy 6 cali oraz 8 calowemu niskotonowemu. Konstrukcja głośnika gwarantuje nie tylko pełne pasmo przenoszenia dźwięku, lecz także mocny i czysty bas.

Systemy audio Steinway Lyngdorf są wielokrotnymi laureatami prestiżowych nagród w tym "Editor's Choice" przyznawanej przez magazyn The Absolute Sound. Zainstalowany w apartamencie zestaw zawiera procesor RoomPerfect™, który kalibruje system pod kątem akustyki danego pomieszczenia. Technologia RoomPerfect ™ stanowi jeden z najważniejszych patentów w dziedzinie przetwarzania dźwięku, obejmujący łącznie 55 wniosków w ramach jednego patentu RoomPerfect ™.

Źródło: Samsung

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu