Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

16 maja 2019 Branżowe

Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora jednej z najsłynniejszych marek hi-fi.

Może Cię zainteresować

Produkty osobiście dostrojone przez Kena Ishiwatę i opatrzone jego inicjałami - KI - od dawna są uważane za wiodące w swoich klasach. Obejmują one ikony sprzętu hi-fi, takie jak CD63mkII KI i PM66KI, a ostatnio także renomowaną serię KI Ruby, która upamiętniła 40-lecie współpracy Kena z marką Marantz.

Bart Muller, SVP European Commercial Operations, skomentował: "Chcielibyśmy podziękować Kenowi za jego wzorowe osiągnięcia, a zwłaszcza za rozwój marki Marantz w Europie. Ken pracował ze wspaniałym zespołem inżynierów o podobnych poglądach, dzieląc się swoją wiedzą, aby kultywować filozofię dźwięku Marantza. Właściciele i fani Marantza mogą polegać na niepowtarzalnym brzmieniu Marantza przyszłość".

Ken Ishiwata po raz pierwszy przyjechał do Europy, aby pracować dla marki Pioneer w 1968 r. W 1978 roku dołączył do Marantz jako koordynator techniczny, a od 1996 roku został Ambasadorem marki. Od tego czasu Ishiwata jest prawdopodobnie najbardziej wpływową osobowością w branży high-end audio. Jego "złote uszy" i "złoty dotyk" cieszą się powszechnym uznaniem, a jego poglądy są gorliwie omawiane przez światową prasę hi-fi.

Ken oceniał i dostosowywał każdy nowy produkt Marantza w cieszącym się uznaniem pokoju odsłuchowym w europejskiej siedzibie głównej w Eindhoven. Niektóre produkty "z potencjałem" dostrajał i czynił dodatkowe zabiegi, aby je udoskonalić. Uzyskiwały one wtedy status SE (Special Edition). Rozwijane dalej dzięki kontynuacji procesu, otrzymywały oznaczenie KI-Signature. Ken umieszczał swoje inicjały tylko na urządzeniu, które osiągnęło najwyższy poziom, aby w pełni odzwierciedlić filozofię dźwięku Marantz.

Ken Ishiwata współpracował przez cztery dekady z zespołami w Europie i Japonii. Marantz nadal będzie się rozwijać dzięki jego pasji, aby utrzymać najwyższe standardy dźwięku.

Źródło: materiały prasowe

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu