Audio Reference kupuje markę Velodyne Acoustics

29 stycznia 2020 Branżowe

Niemiecki Audio Reference po roku intensywnych negocjacji z Davidem Hallem, właścicielem Velodyne Acoustics, podpisał umowę zakupu marki. Obejmuje on cały zapas produktów, wszystkie części zamienne, patenty, projekty i oprzyrządowanie do subwooferów.

Może Cię zainteresować

Firma Audio Reference była dystrybutorem produktów Velodyne w Niemczech przez ponad 20 lat i zdobyte przez nią doświadczenie w pracy z ta marką jest nieporównywalnie większe niż jakiejkolwiek innej firmy.

Audio Reference będzie na terenie Polski współpracował z firmą Audiofast, dotychczasowym dystrybutorem Velodyne reprezentującym tę markę w naszym kraju od blisko 15 lat. Firma deklaruje pełną dostępność subwooferów najnowszych serii Impact 12 MKII, WiQ10 oraz WiQ12 oraz serii DD+.

Właściciel firmy Audio Reference, Mansour Mamaghani, powiedział: "Jesteśmy bardzo podekscytowani, jeżeli chodzi o możliwości związane z nabyciem marki Velodyne. Naszym celem jest przywrócenie jej pozycji lidera w dziedzinie kompaktowych subwooferów dużej mocy. Zdajemy sobie sprawę, że to trochę potrwa, ale już ponownie zebraliśmy zespół projektantów firmy Velodyne, by dokonał przeglądu aktualnej linii produktów, jak również przeanalizował nasze oczekiwania dotyczące przyszłości".

Strona internetowa firmy Velodyne Acoustics www.velodyneacoustics.com została już przywrócona. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące aktualnej linii produktów, ale również, co najważniejsze, wskazówki jak uzyskać wsparcie serwisowe dla już wyprodukowanych urządzeń marki Velodyne na całym świecie. Globalne centrum operacyjne marki Velodyne ma od początku roku 2020 siedzibę w kwaterze głównej firmy Audio Reference w Hamburgu, w Niemczech.

Velodyne Acoustics przez 25 lat była liderem rynku w dziedzinie kompaktowych subwooferów dużej mocy. Biorąc pod uwagę wielomilionowe nakłady jakie poniósł Audio Reference na zakup marki Velodyne, nowy właściciel z pewnością odbuduje pozycję Velodyne jako lidera zarówno pod kątem oferty jak i niezawodności swoich konstrukcji.

Źródło: Audiofast

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu