Sennheiser świętuje swoje 75. urodziny

11 marca 2020 Branżowe

Rok 2020 jest wyjątkowy dla Sennheisera. Mija bowiem 75 lat od czasu założenia rodzinnego przedsiębiorstwa będącego czołowym producentem rozwiązań audio.

Może Cię zainteresować

"Cieszymy się, że możemy świętować w tym roku. To celebracja naszej 75-letniej historii, która została ukształtowana nie tylko przez wyjątkowe pomysły i innowacje, ambitne projekty i liczne sukcesy – przede wszystkim celebrujemy stałe dążenie do doskonałego dźwięku. Ta pasja wciąż nas napędza: stale wprowadzamy innowacje w zakresie technologii i produktów, aby stworzyć dźwięk, który nasi klienci mogą poczuć, a nie tylko usłyszeć" - powiedział dr Andreas Sennheiser, CEO Sennheiser, który wraz ze swoim bratem Danielem Sennheiserem jest trzecim pokoleniem rodziny, która przewodzi firmie.

"Kiedy nasz dziadek Fritz Sennheiser założył firmę Sennheiser w 1945 r., uruchomił przedsięwzięcie, które dziś nazwano by start-upem. Nie zaczęło się w garażu – jak to zwykle dzieje się w początkowej fazie – ale w wiejskim domu pod Hanowerem. Kiedy ludzie odwiedzają naszą siedzibę główną – gdzie wciąż znajduje się ten dom – można poczuć pasję do dźwięku i chęć kreowania nowych pomysłów" – powiedział dr Andreas Sennheiser.

Prof. dr Fritz Sennheiser wkrótce odkrył rozwijające się możliwości biznesowe, wykorzystując wiedzę i umiejętności zdobyte w swojej poprzedniej karierze naukowej. W 1947 r. "Lab W" weszło do świata audio, wprowadzając na rynek swój pierwszy samodzielnie opracowany mikrofon. To był dopiero początek historii innowacji i poszukiwania nowych pomysłów.

Pierwszy mikrofon typu "shotgun" pojawił się w 1956 roku, a dziesięć lat później pierwsze słuchawki typu otwartego HD 414 zrewolucjonizowały rynek. Lata 80. XX wieku stały się punktem wyjścia do internacjonalizacji firmy rodzinnej pod kierownictwem prof. Dr Jörga Sennheisera. Otworzono pierwszą filię sprzedażową – Sennheiser France. Obecnie Sennheiser ma 21 oddziałów na całym świecie. W tym okresie powstało wiele rewolucyjnych produktów, w tym najlepsze na świecie słuchawki – legendarne Orfeusze z 1991 roku.

Urodzinowe promocje i specjalne edycje produktów

Przez cały rok Sennheiser będzie oferował limitowane edycje urządzeń i wprowadzał oferty promocyjne. Na klientów profesjonalnych co miesiąc będą czekały specjalne oferty na wybrane mikrofony, systemy bezprzewodowe i profesjonalne słuchawki – np. w marcu system odsłuchu indywidualnego ew IEM G4-Twin oraz zestaw mikrofonowy ew 112P G4 lavalier. Taniej kupimy również produkty klasy highend, takie jak słuchawki HD 820 w połączeniu ze wzmacniaczem HDV 820.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu