LG przekazuje laptopy oraz smartfony do Domów Dziecka

16 kwietnia 2020 Branżowe

Przymusowa nauka online stanowi obecnie największe wyzwanie dla uczniów i rodziców. Naprzeciw nim wychodzi firma LG z akcją #AkademiaDzielenia.

Może Cię zainteresować

Na czym polega inicjatywa? LG przekazuje ultrabooki oraz smartfony z dużymi ekranami do nauki online najbardziej potrzebującym Domom Dziecka, m.in. w Zawierciu, Rypinie, Tczewie, Otorowie, Lubieniu Kujawskim, Przemyślu, Brzeziu, Oświęcimiu czy Fromborku.

Jednocześnie pragnie zachęcić społeczeństwo do wiosennych porządków, a konkretnie odkurzenia swoich zbędnych komputerów oraz laptopów. Sprzęty te w dobie izolacji dzieci mogą stać się niezbędne, a dzięki zaangażowaniu społeczeństwa zyskają drugie życie.

LG angażuje się w akcję zapobiegania wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci z Domów Dziecka nie od dziś. Rok temu firma zaczęła współpracę z partnerską fundacją One Day opiekującą się Domami Dziecka w całej Polsce.

Teraz pomóc może każdy, ponieważ laptopy i komputery są pilnie potrzebne. Wystarczy skontaktować się mailowo z koordynatorem Fundacji One Day, który na bieżąco zbiera i aktualizuje zapotrzebowanie na komputery oraz laptopy w całej Polsce i wskazuje najbardziej potrzebujące Domy.

Kontakt do koordynatora akcji: Angelika Czachowska, angelika@oneday.com.pl. Informacje na temat akcji znajdują się na stronie LG Magazine, na Fanpage marki LG Polska oraz na Fanpage Fundacji One Day.

To już kolejna akcja społeczna zainicjowana przez LG, w której marka zachęca społeczeństwo do dzielenia się z potrzebującymi. W zeszłym roku podczas akcji LG #PodzielSięUbraniem #LGVivace, firma pomogła zebrać ponad 1 tonę ubrań, które zostały wyprane, zdezynfekowane i przekazane bezdomnym.

Źródło: LG

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu