Druga nagroda Diapason d'or dla polskich kabli Melodika

14 lipca 2021 Branżowe

Po raz kolejny Melodika, polski producent kabli hi-fi oraz kolumn głośnikowych i głośników instalacyjnych z Białegostoku, został doceniony przez prestiżowy Diapason d'Or ("Złoty Kamerton"), czyli najstarszy i najbardziej opiniotwórczy francuski magazyn poświęcony muzyce klasycznej i sprzętowi Hi-Fi.

Od ponad dwudziestu lat ceniona na całym świecie nagroda Diapason d'Or przyznawana jest rokrocznie produktom o wybitnej jakości, a a w tym roku powędrowała do Polski – do kabla głośnikowego Melodika Brown Sugar BSSC 4550 opartego na kablu BSC2450.

Melodika to białostocka marka, która powstała w 2010 roku z inicjatywy grupy polskich fachowców melomanów, zajmujących się sprzedażą sprzętu hi-fi oraz profesjonalnych instalacji audiowizualnych, a w tym momencie jest największym polskim producentem kabli hi-fi.

Kable Brown Sugar zaprojektowane przez firmę Melodika powstają w polskiej fabryce, gdzie są również produkowane np. kable na potrzeby platform wiertniczych, dla wojska czy wiązki kablowe do samochodów hybrydowych. Dodatkowo, w ramach projektowania swoich kabli, Melodika współpracuje z laboratorium badawczym Politechniki Białostockiej.

Melodika Brown Sugar BSSC 4550

Kable Melodika Brown Sugar wykorzystują technologię Spiral Litz, co oznacza, że każda z pojedynczych żył przewodnika jest umieszczona w osobnej izolacji i skręcona, co chroni je przed utratą tzw. informacji subtelnych, zwiększa wydajność prądowa, minimalizuje straty prądów wirowych, a także wyraźnie zmniejsza efekt naskórkowości.

Równomierny przepływ sygnału zapewnia specjalna konstrukcja przewodu z trzema różnej grubości żyłami (Technologia Multi-Gauge Core). Dwa warkocze przewodników z miedzi o wysokiej czystości 99,9999% (6N) z koncernu KGHM pokrywa potrójna nisko pojemnościowa izolacja dielektryczna z LDPE, co zapewnia bezstratną transmisję sygnału. 

Źródło: Rafko

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu