Cztery nagrody EISA dla Philipsa

25 sierpnia 2010 Branżowe
Firma Philips otrzymała cztery nagrody EISA 2010 / 2011 - za najlepszy europejski telewizor, najbardziej przyjazny środowisku telewizor, europejskie kino domowe oraz Europejski odtwarzacz płyt kompaktowych.

- Najlepszy Europejski Telewizor: Philips 46" seria LED Pro 9000 (46PFL9705)

philips_lcd_46pfl9705h_max

Telewizory z serii LED Pro 9000 zostały zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu.. Seria LED  Pro 9000 wyprzedza trendy i dzięki zastosowaniu systemów takich jak Ambilight, Perfect Pixel HD i Perfect Natural

Członkowie jury z EISA tak motywują swój wybór: "Philips jest przez wielu uważany za technologicznego lidera, oferującego innowacyjne rozwiązania. Cechy takie jak doskonała kompensacja ruchu, wykorzystanie technologii sterowania podświetlaniem matrycy LCD (scanning backlight) z miejscowym przyciemnieniem, dowodzą ciągłego doskonalenia metod przez tę firmę w poszukiwaniu jak najbardziej optymalnych rozwiązań. W modelu 46PFL9705 wykorzystano technologię BrightPro, tzw. “turbo dopalacz” dla jasności obrazu. Ta technologia pozwala na zachowanie odpowiedniego kontrastu między bardzo jasnymi i ciemnymi fragmentami obrazu, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny.  Dodatkowo telewizor zapewnia doskonałą jakość odbioru, łącznie z rewelacyjnymi efektami audio, bezprzewodowym łączem internetowym z pełną możliwością przeglądania oraz systemem Ambilight Spectra 3. Jest także możliwość wyświetlania obrazu trójwymiarowego przy użyciu dodatkowego zestawu".

- Najbardziej Przyjazny Środowisku Telewizor: 42” Philips Econova TV (42PFL6805)

Telewizor redukuje zużycie energii elektrycznej o 60%, jest częściowo zrobiony z przetworzonego aluminium i zużywa 0 Wat przy użyciu wyłącznika "Zero Power". Philips Econova LED TV jest zbudowany z PVC oraz nie posiada bromowanego środka opóźniającego palenie. W trosce o środowisko naturalne, został zaprojektowany tak, aby jego utylizacja była bardzo łatwa. Pilot telewizora jest zasilany energią słoneczną, co oznacza, że używając go mamy jeszcze większy wpływ na ochronę środowiska. 

Zespół przyznający nagrody EISA stwierdził, że: "Model Philips 42PFL6805 osiągnął imponujący wynik zużycia 40 Wat w trybie eco-mode. Zestaw jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do projektowania ekologicznego, co jest widoczne w wielu szczegółach, takich jak nieortodoksyjny design produktu, zasilany energią słoneczną pilot, możliwość zawieszenia na ścianie lub postawienia zestawu oraz instrukcja obsługi w formie internetowej – e-manual. Tym, co dopełnia obraz jest inteligentne stworzenie małego panelu, zrobionego częściowo ze zutylizowanego aluminium, który przykrywa wszystkie elementy elektroniczne, zamiast całkowitej tylnej osłony używanej przez konkurencję".

- Europejskie kino domowe: zestaw 360 Sound (HTS9520)

philips_hts9520_max

System powstał jako idealny dodatek do telewizorów LED z serii 9000. Każda kolumna jest wyposażona w trzy głośniki: jeden skierowany do przodu oraz dwa na boki. To ułożenie sprawia, że dźwięki docierają do słuchacza pod różnymi kątami, niezależnie od tego, w jakim miejscu pomieszczenia się znajduje.

Zestaw kina domowego Philips 360 Sound odtwarza płyty Blu–ray oraz DVD, jak również pliki muzyczne i filmy wideo przechowywane na urządzeniach przenośnych, takich jak MP3. Po podłączeniu modułu Wi-Fi można uzyskać bezprzewodowy dostęp do nieograniczonych źródeł internetowej rozrywki, a także korzystać z usługi Net TV współpracującej z różnorodnymi serwisami internetowymi.

"Kluczowym elementem modelu Philips HTS9520 są nowatorskie satelitarne kolumny, każda składająca się z różnorodnych głośników. W dolnej części znajdują się dwa elementy o bocznym ustawieniu, które pełnią rolę dipoli, podczas gdy górna część wykorzystuje konwencjonalne ułożenie – basy/wysokie tony. Są one uzyskiwane z wzmacniaczy klasy D użytych w głównym odtwarzaczu DVD/BD, który zawiera również procesor sygnałowy DSP udoskonalający jakość dźwięku. Zainstalowany głośnik niskotonowy stanowi solidną podstawę dla tonów średnich oraz wysokich i powoduje, że powstaje dźwięk otaczający nas na wiele nowych, ekscytujących sposobów! Ten atrakcyjny i wysokiej jakości system nagłaśniania może być używany z telewizorami 3D i oferuje bezprzewodowy dostęp do domowego serwera". – tłumaczą członkowie jury EISA.

- Europejski Odtwarzacz Płyt Kompaktowych: miniwieża Hi-Fi z głośnikami SoundSphere (MCi900)

philips_soundsphere_a_max

Miniwieża Phi;ips oferuje ona naturalny, autentyczny dźwięk. Doskonała jakość dźwięku została osiągnięta dzięki unikalnej budowie głośników składających się z głośników wysokotonowych rozprowadzających dźwięk we wszystkich kierunkach. Mikrowieża Hi-Fi Philipsa z głośnikami SoundSphere (MCi900) dzięki zastosowaniu technologii Streamium pozwala na bezprzewodowe przechowywanie i odtwarzanie muzyki, jak również rozkoszowanie się niezliczoną ilością utworów online lub odtwarzanych prosto z komputera.

Według oficjalnej wypowiedzi zespołu przyznającego nagrody EISA: "Jeżeli poszukujesz systemu kompaktowego, który spełnia wszystkie funkcje to MCi900 jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. To najnowsze rozwiązanie wykorzystujące technologię Streamium Wi-Fi i posiadające głośniki SoundSphere. Może odtwarzać pliki filmowe DVD oraz DiVX, pliki muzyczne FLAC oraz WAV, a także oferuje funkcję UPnP (bezpośrednie połączenie), co pozwala na streaming muzyki na MP3 z komputera PC. Możliwe jest również streaming plików dźwiękowych na zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160GB, a  Ethernet lub połączenie Wi-Fi umożliwia dostęp do internetowego radia. Aluminiowe głośniki typu SoundSphere są zasilane przez 2x50W amplifier klasy D oraz łączą skierowany do góry głośnik tonów niskich/średnich z oddzielnym głośnikiem tonów wysokich (tweeter) zamontowany na „szypułkach”. Szerokie rozprowadzanie dźwięku w tych innowacyjnych głośnikach pozwala na stworzenie głębokiego i pełniejszego brzmienia dochodzącego do każdego miejsca w pomieszczeniu".

Do tej pory Philips otrzymał nagrody EISA dwadzieścia dwa razy. Jury doceniło produkty ze względu na ich proste w użytkowaniu rozwiązania z zastosowaniem technologicznych innowacji.

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu