Relacja z Audio Show 2010

08 listopada 2010 Branżowe

Kolejna edycja Audio Show, tym razem już XIV, jak zwykle się udała. Wystawowe hotele, a przede wszystkim Sobieski, pękały w szwach i na dwa dni stały się mekką audiofilów z całej Polski.

Audio Show jak wiemy przyciąga coraz więcej szefów sprzedaży, a nawet właścicieli światowych firm audio (o systemie Lyngdorf Steinway wartym milion dolarów opowiadał nam sam Peter Lyngdorf, a Xaviany prezentował ich konstruktor Robert Barletta ). Wszystko dlatego, że i klimat niepowtarzalny, i oferta naprawdę imponująca. W tym roku swoje produkty prezentowało aż 312 wystawców, więc było czym pozachwycać i oko i ucho.

2.roberto_barletta_b_max

Co z nowości

Po raz pierwszy zobaczyć mogliśmy m.in. wspomniany system Lyngdorfa, a także kolumny Magico Q5 (ważące niemal 200 kg każda)  z elektroniką Ayre, nowe odświeżone Focale Utopia – model Stella EM, nowe kolumny Wilson  Audio Sophia 3, projektory Epson EH-TW3600 i EH-TW3200 czy najnowsze dzieło Franco Serblina - kolumny Ktema.

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier były urządzenia niemieckiej firmy Burmester (ich dystrybucją zajął się niedawno Audio System). Pierwszy raz mogliśmy posłuchać także przedwzmacniacza i końcówki mocy Spectral w zestawieniu z kolumnami Avalon.

Dwa super systemy przygotował Nautilus - pierwszy z nich to Avantgarde Duo Mezzo z elektroniką Ayona - końcówki mocy Vulcan, preamp Spheri i opcjonalnie integra Crossfire II, a jakoś źródło CD-05s (to w Bristolu). W Sobieskim zaś perzentowały się końcówki A-65 Accuphase + Dynaudio Spectral Twenty-Five Signature Edition.

Nasi najaktywniejsi forumowicze o tegorocznej wystawie...

"Udało mi się zwiedzić wszystkie trzy hotele. Na pierwszy ogień poszedł Sobieski. Na parterze pominąłem chyba tylko stoisko Trimexu, ze względu na to, że system był w zasadzie identyczny jak w zeszłym roku (Utopie + monobloki Unisona, rok temu mieliśmy integrę tegoż producenta).

Na stoisku Polpaku z dobrej strony zaprezentował się jubileuszowy zestaw Xindaka z Mistralmi SAG-500 - jak tam byłem grał akurat "Hotel California" - przy w sumie słabych warunkach akustycznych (kolumny ginęły, wiele osób miało problem ze stwierdzeniem, które akurat grają; obok stały Paradigm serii Reference i Mistral BOW A-2) system zachowywał równowagę i ładnie prezentował scenę.

Na kolejnych piętrach mogliśmy przetestować projektory 3D od LG (z głosnikami Klipsch Reference) i JVC (z JBLami Sythesis) - szczerze mówiąc, słabiutko wypadają te sprzęty (a swoje trzeba było odstać w kolejce, bo pokazy były dla sześciu osób).

Trafione zestawienie spotkałem w drugim pokoju Polpaku - elektronika Anthema, kolumny Paradigma (monitory, center i sub) i do tego projektor FHD Epson. Obejrzałem fragmenty koncertów J. Timberlake`a i J. Meyer`a - wrażenia naprawdę pozytywne, choć sub był trochę zbyt głośny (ale w końcu efekt miał być). Z zestawów stereo ładnie zagrał set zasilany wzmakiem Baltlaba, towarzyszył mu LOGITECH SB Touch, niestety nazw DACa i kolumn nie pamiętam.

Dalej był Kyriad. W pokoju LINNa oczywiście królowały DSy, zestawione z systemem 2.1 (przy czym kolumny były podłogowe), sporo czasu spędziłem w sali REGI, gdzie grał zestaw najwyższej serii + kolumny Aspara (jak dla mnie dźwięk trochę za suchy i odchudzony z basu, ale może to wina samego ustawienia). Największe wrażenie robił jednak set Steinway & Sons - kolumny bez komór rezonansowych w sali konferencyjnej odnajdywały się idealnie - barwy, równowaga, scena...dla mnie byłaby to najlepsza prezentacja na tegorocznym AS, gdyby nie cena tegoż zestawu...

Na deser Bristol. Audiofast tak jak w zeszłym roku zaprezentował kolumny Wilson Audio. Liczyłem, że może będą Vandersteen`y, więc troszkę się zawiodłem. Nautilus wystawił AYON`a (prezentację prowadził szef firmy) z Avantgarde Acoustics. Tak jak w zeszłym roku był to jeden z najlepszych setów. Na zakończenie salon firmy ESA i to drugi raz z rzędu mój prywatny zwycięzca dźwiękowy. Zestawienie ich kolumn z elektroniką McIntosh`a to dla mnie zestaw idealny".

Pacio94

"Dla mnie mistrzostwem świata była prezentacja AUDIOPUNKTU i kolumienek RLS CALLISTO III - zwykły pokój, w którym ustawiono sprzęt na standardowej szafce z Sobieskiego, dodatkowo krzywej bez ekranów akustycznych, a przy tym gramofon wypoziomowany na papierkach pod jedną nogą (brawo za improwizację). Ale to co pokazały te maluchy z systemem, zauroczyło mnie - grały wyśmienicie. Brawo za pomysł prezentacji i dla naszej rodzimej konstrukcji".

Kitek2


"Dla mnie odkryciem wystawy były kolumny Voxativ by Schimmel model Ampeggio – na 1 szerokopasmowym głośniku (Sobieski, pokój 508 – razem z polską firmą AutoTech)".

1.voxativ_ampeggio_a_max_01

RoRo

"Voxativ by Schimmel model Ampeggio! Dla mnie był to najlepszy dźwięk wystawy. Szkoda, że zestaw stał z boku pokoju razem ze sprzętem polskiej firmy o futurystycznych kształtach.Tamte głośniki bardziej przyciągały wzrok. Grały też dobrze, ale to inna pólka cenowa. A Voxativ czy cicho, czy głośno, grał bosko - skuteczność fenomenalna, napędzany był 300 b czyli 9 wat na kanał. Był piękny bas jak i średnie bardzo szczegółowe, a jednak nie kujące w uszy wysokie. Przetwornik wykonywano ręcznie w Berlinie, zaś obudowy powstawały na zamówienie w fabryce fortepianów. Był to prawdziwy klawir lack, a nie podróba jak w większości współczesnych kolumn".

Audionet


"Sprzęt klasy hi-end zawsze robi wrażenie, w tym roku na mnie chyba największe wywarł MBL. Bas zdawał się nie tylko wybrzmiewać, ale poruszać całym hotelem i to ciągle w kontrolowany sposób. Bardzo dużo analogowych źródeł: SUPER TREND. Choć sporo przezentacji zawierało trzaski, których nie jestem amatorem. Medal za sposób prezentacji jaki zorganizował HI-HI CLUB - przy winie zdecydowanie lepiej się słuchało...Brakowało mi HORN-a i AUDIO KLAN-u - czy to jakiś bojkot??? Ktoś wie dlaczego ich nie było??? Dla mnie porażka, że nie było marek: DALI, DENON, B&W, YAMAHA, MARANTZ itp.".

Radi73

moje_audio_max         mistral_sag250_max

GALERIA ZDJĘĆ Z AUDIO SHOW 2010 RUSZA NIEBAWEM!

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu