Ultrasone NAOS - przetwornik DAC do słuchawek i aktywnych głośników

18 lipca 2017 Sprzęt

Firma Ultrasone zaprezentowała NAOS - nowy, ultrakompaktowy konwerter o wysokiej rozdzielczości (24 bity/192 kHz) dla smartfonów, tabletów i laptopów.

NAOS to pierwszy przetwornik cyfrowo-analogowy 24Bit/192kHz High-Res firmy Ultrasone, przeznaczony specjalnie dla słuchawek. Dzięki ultrakompaktowej konstrukcji jest idealnym towarzyszem osób, które używają smartfonów, tabletów lub laptopów. Można go przy tym podłączyć przez gniazdo micro USB, USB-C, Lightning i USB-A. Chakarteryzują go duża rozdzielczość konwersji i duże wzmocnienie.

Idealny dla słuchawek i aktywnych głośników

Przetwornik Ultrasone NAOS można łatwo zintegrować z resztą systemu audio, na przykład pomiędzy smartfonem a zestawem słuchawek. Aby go uruchomić, wystarczy połączyć jego gniazda. Po podłączeniu do smartfonu urządzenie jest natychmiast gotowe do użytku. Wtedy do gniazda 3,5 mm typu minijack włącza się wtyczkę od słuchawek.

Cyfrowy sygnał audio, maksymalnie 24 bity/192 kHz, jest przekazywany do wysokiej jakości przetwornika cyfrowo-analogowego NAOS i przetwarzany na sygnał analogowy. Dzięki elektronice klasy audiofilskiej NAOS przetwarza sygnał znacznie lepiej niż konwertery w tradycyjnych źródłach dźwięku.

Melomani docenią szczegółową i rozległą scenę dźwiękową, która wzbogaca każde nagranie. Głośność można kontrolować za pomocą przycisków na smartfonie lub tablecie. Wzmacniacz NAOS jest optymalizowany dla słuchawek - wszystkich typów i rozmiarów, od modeli pełnowymiarowych do słuchawek dousznych. Dodatkowo Ultrasone NAOS doskonale współpracuje z głośnikami aktywnymi.

NAOS - przetwornik DAC do słuchawek i aktywnych głośników

Ultrasone NAOS - przetwornik DAC dużej rozdzielczości dla smartfonów i tabletów

Podczas podróży często potrzebujemy wzmacniacza o dużej rozdzielczości, który znacząco podnosi jakość dźwięku. Dzięki małym rozmiarom, bo zaledwie 46 x 18 x 6 mm, i ciężarze tylko 6 gramów, zasilaniu z tabletu lub smartfonu, Ultrasone NAOS idealnie pasuje do urządzeń mobilnych. Wystarczy go podłączyć. Urządzenia z systemem Android można sparować przez gniazdo mikro-USB lub USB-C, a dla urządzeń Apple z systemem iOS dostępne jest złącze Lightning.

Ultrasone NAOS - przetwornik o wysokiej rozdzielczości dla laptopów i komputerów PC

Ultrasone NAOS doskonale sprawdzi się z laptopami i komputerami PC. W takim zastosowaniu również zapewnia dużo lepszą konwersję i wzmocnienie niż konwencjonalne układy zintegrowane. Złącze USB typu A i złącze dla nowego standardu USB-C pozwalają podłączyć NAOS do komputerów pracujących na Windows i Mac-OS. Można go zainstalować na komputerze Mac bez użycia oprogramowania. Dla Windows potrzebny jest sterownik.

W zestawie znajduje się eleganckie i solidne etui, dzięki któremu nie zgubisz ani urządzenia, ani akcesoriów. Pudełko mieści sam konwerter oraz kable do gniazd mikro-USB, USB-A i USB-C.

Urządzenia NAOS będą dostępne w sklepach specjalistycznych od sierpnia.

* Urządzenia z systemem Android muszą obsługiwać funkcję USB OTG (host USB).

 Źródło: Audio Center

ULTRASONE testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu