Słuchawki Ultrasone PRO480i, PRO 580i i PRO 780i

26 października 2017 Sprzęt

Do sprzedaży w tym miesiącu wchodzą trzy nowe modele słuchawek Ultrasone - PRO480i, PRO 580i i PRO 780i. Wszystkie są konstrukcjami zamkniętymi oferującymi technologię S-Logic® PLUS, która pozwala uzyskać wyjątkowo przestrzenny dźwięk.

Ultrasone PRO 480i

Ultrasone PRO 480i to słuchawki dynamiczne o konstrukcji zamkniętej. Mają 40-mm mylarowe membrany przetworników, które są wprawiane w ruch za pomocą magnesów neodymowych, reprodukując dźwięki z zakresu częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz. Zakres ten obejmuje całe pasmo słyszalne dla ludzkiego ucha.

Konstrukcja zamknięta zapewnia wysoki poziom izolacji akustycznej od otoczenia, ale też zapobiega przedostawaniu się dźwięków ze słuchawek na zewnątrz, gdzie mogłyby zostać uchwycone przez pracujące w czasie nagrywania mikrofony.

Słuchawki Ultrasone PRO480i

Słuchawki Ultrasone PRO 480i korzystają z technologii S-Logic® Plus. W tym opatentowanym rozwiązaniu wykorzystuje się niesymetrycznie rozmieszczone przetworniki, co pozwala uzyskać wyjątkowo przestrzenny dźwięk. Takie rozwiązanie umożliwia analizę przestrzenności nagrań w czasie odsłuchu na słuchawkach. Poszczególne źródła pozorne są precyzyjnie rozmieszczone na scenie.

S-Logic® to także rozwiązanie korzystne dla uszu słuchacza - tę samą postrzeganą głośność dźwięku uzyskuje się przy ustawieniu o 3-4 dB niższym.

Czytaj również testy słuchawek Ultrasone

Słuchawki Ultrasone PRO480i

Ultrasone PRO 480i są dostarczane w zestawie z nylonową torebką podróżną, metrowym kablem i 4-metrowym przedłużaczem, które są zakończone pozłacanym jackiem stereofonicznym 3.5 mm, przejściówką z 3.5 na 6.3mm jacka.

Ultrasone PRO580i

Ultrasone PRO 580i to następca popularnego modelu HFI 580, specjalisty w zakresie reprodukcji niskich tonów. Ich brzmienie również opiera się na zwartym, mocnym basie. Pasmo przenoszenia PRO 580i obejmuje częstotliwości od 10 Hz do 22 kHz, czyli schodzi o całą oktawę poniżej dolnej granicy dźwięków słyszalnych dla ludzkiego ucha.

Duże, 50 mm membrany przetworników PRO 580i doskonale sprawdzą się, jak mówi producent, napędzane wzmacniaczami wysokiej mocy, co sprawia, że są idealnym wyborem dla tych, którzy potrzebują czystego, wolnego od zniekształceń dźwięku nawet gdy znajdują się w bardzo głośnym otoczeniu.

Ultrasone PRO580i

Ultrasone PRO 580i również mają konstrukcję zamkniętą i są wyposażone w technologię S-Logic® Plus.

Ultrasone są dostarczane są z solidnym pokrowcem wykonanym z materiału imitującego skórę. W zestawie znajdują się ponadto 2.5-m kabel zakończony pozłacanym 3.5-mm jackiem stereofonicznym oraz pozłacaną, nakręcaną przejściówkę 3.5/6.3 mm. Do dyspozycji są dwie pary poduszeczek (padów) – jedne wykończone sztuczną skórą, drugie welurem.

Ultrasone PRO 780i

Ultrasone PRO 780i to następca modelu HFI 780, dzieciczący jego główne zalety - zbalansowany, przestrzenny dźwięk z mocnym basem i czystymi wysokimi tonami, konstrukcję zamkniętą oraz opatentowaną technologię S-Logic® PLUS. Są wyposażone 40-mm przetworniki ze złotymi membranami.

Słuchawki rozciągają swoje pasmo przenoszenia do poziomu infradźwięków, schodzą bowiem nawet do 10 Hz oraz ultradźwięków na drugim końcu pasma, gdyż są w stanie odtworzyć dźwięki do 26 kHz. Odtwarzają więc pełne pasmo słyszalne dla ludzkiego ucha, które obejmuje zakres od 20 do 20,000 Hz.

Ultrasone PRO 780i są dostarczane z przenośnym futerałem, jedną parą poduszeczek (padów) wykończonych imitacją skóry i drugą welurem. Jest też 2.5 m kabel zakończony pozłacanym, stereofonicznym 3.5 mm jackiem oraz przejściówka na dużego jacka 6.3 mm.

Ultrasone PRO 780i

Ultrasone PRO 780i

Źródło: Audio Center Poland

Może Cię zainteresować
ULTRASONE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu