Nagrody EISA 2017-2018 rozdane

15 sierpnia 2017 Sprzęt

W tym roku wzrosła liczba nagród w grupie ekspertów Hi-Fi i ekspertów Audio-Kino Domowe, do których należy redakcja "Audio". Wraz z kilkoma urządzeniami audio, rekomendowanymi przez grupę ekspertów sprzętu mobilnego, prezentujemy w sumie 27 najlepszych produktów sezonu 2017/2018. Rynek audio jest tak zróżnicowany i bogaty, że grzechem byłoby zaprzepaszczenie okazji, aby to bogactwo pokazać, wykorzystać i promować.

Wyjątkowy autorytet EISA czyni te nagrody najważniejszymi wśród wszystkich tytułów i wyróżnień, jakie można zdobyć w świecie audio. Ekspansja EISA odbywa się też na innym obszarze. Stowarzyszenie, będące z nazwy i dotychczasowej tradycji "europejskim" (European Imaging and Sound Association), zaprosiło do swojego grona ekspertów z USA i Australii – prestiżowe magazyny "Stereophile", "Sound & Vision" (John Atkinson), "Hi-Fi Magazine", "In Car Entertainment" i "Sound+Image Magazine" (Jez Ford i Greg Borrowman). EISA nie zmienia logo, bo jego "europejska" marka jest świetnie rozpoznawalna na całym globie, ale rośnie w siłę udziałem również pozaueropejskich ekspertów.

www.eisa.eu


 

NAGRODY EKSPERTÓW HI-FI

BEZPRZEWODOWY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018: KEF LS50 Wireless

Uniwersalny, zintegrowany, aktywny głośnik LS50 Wireless ściąga muzykę z sieci, jest kompatybilny z serwisem Tidal i systemem Bluetooth aptX, odtwarza materiał hi-res do 192 kHz/24 bit przez wejście USB; do wykorzystania jest też wejście optyczne i parka RCA. System wzmacniaczy o łącznej mocy 230 W jest wydajny i wyrafinowany (różnego typu układy dla sekcji nisko-średniotonowej i wysokotonowej), podobnie jak sam układ przetworników – dwudrożny, koncentryczny Uni-Q, – zapewniający szeroką i stabilną scenę stereofoniczną. Nowa konstrukcja przenosi brzmieniową klasę i talenty nagrodzonego już modelu LS50 (pierwszej, pasywnej wersji) do świata bezprzewodowego.

BEZPRZEWODOWY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018: KEF LS50 Wireless

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY "BEST VALUE" EISA 2017-2018: Dali Spector 6

Przystępne cenowo kolumny wolnostojące to kategoria, w której trudno pokonać Spektora 6. Model wieńczący serię Spektor dostarcza dźwięk mocny i jednocześnie wyrafinowany. Jego konstrukcja jest solidna, dobre wrażenie robi zarówno obudowa, jak i wysokiej jakości przetworniki – para nisko-średniotonowych z firmowymi membranami z domieszką włókna drzewnego i tekstylna kopułka wysokotonowa. Przygotowano dwie wersje wykończenia (czarną i orzechową), a brzmienie, chociaż w jednej wersji, ma znacznie więcej atutów, niż to sugeruje cena.

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY "BEST VALUE" EISA 2017-2018: Dali Spector 6

PODSTAWKOWY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018: Dynaudio Contour 20

Klasyczny, ale i bardzo zaawansowany, podstawkowy "monitor" Dynaudio - Contour 20 - kreuje dźwięk znacznie większy, niż można się po nim spodziewać, z zadziwiająco niskim basem. W długiej tradycji serii Countour, rozpoczętej na początku lat 80., konstrukcje podstawkowe zawsze miały duże znaczenie i zdobywały pochwały. Najnowszy model udoskonalono poprzez zastosowanie wysokotonowego Esotara2, poważnie zmodyfikowanego głośnika nisko-średniotonowego i nowego projektu obudowy z aluminiowym frontem, której zaokrąglone krawędzie mają walory akustyczne i estetyczne. Dźwięk jest liryczny, soczysty i dokładny - wyjątkowa kombinacja, będąca już firmową specjalnością.

PODSTAWKOWY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018: Dynaudio Contour 20

WOLNOSTOJĄCY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018: Q Acoustics Concept 500

Wiele firm głośnikowych, wspinając się na wyższe pułapy jakości i ceny, robi to z wyraźnym wysiłkiem, szykując zaskakujące rozwiązania. Nie dotyczy to Q Acoustics; jej nowy flagowiec - Concept 500 - jest gruntownie przemyślanym, rzetelnym projektem, opartym na wiedzy i doświadczeniu, a nie na fantazjach. Perfekcyjnie zestrojony układ przetworników zainstalowano w optymalnie wzmocnionej obudowie, o wielowarstwowych, wytłumionych żelem ściankach. Brzmienie jest nadzwyczaj dokładne i neutralne, co służy każdej muzyce. Wykończenie stoi na najwyższym poziomie, elegancko połączono powierzchnie ozdobione naturalnym fornirem i lakierowane na wysoki połysk.

WOLNOSTOJĄCY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018: Q Acoustics Concept 500

SŁUCHAWKI EISA 2017-2018: Denon AH-D7200

Kiedy wybieramy słuchawki, szukamy dobrego brzmienia, ale nie możemy oszczędzać na wygodzie. Szczególnie dobór materiałów na pasku i poduszkach, wypełnionych pianką z pamięcią kształtu, powoduje, że AH-D7200 są jednymi z najprzyjemniejszych słuchawek w kategorii dużych, wokółusznych konstrukcji zamkniętych, a ich muszle z drewna orzechowego mają pozytywny wpływ zarówno na brzmienie, jak i na wygląd. Dźwięk jest podobny - obfity, przytulny, gładki, odpowiednio przejrzysty, unikający wyostrzeń, odpowiedni dla długich sesji. Nowe przetworniki typu FreeEdges działają doskonale. Denon w pięknym stylu wraca do projektowania słuchawek.

SŁUCHAWKI EISA 2017-2018: Denon AH-D7200

DAC / WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2017-2018: Pro-Ject Pre Box S2 Digital

To małe pudełeczko jest dowodem na to, że w świecie cyfrowego audio wielkość przestaje mieć znaczenie, a mniejszy często potrafi więcej. Długa lista zalet obejmuje wzmacniacz słuchawkowy, funkcje przedwzmacniacza i przetwornik ESS Sabre ostatniej generacji, pracujący w konfiguracji dual-mono. Obsługuje on dosłownie wszystkie materiały – od DSD512 po PCM 32 bit/768 kHz, rozpoznaje i dekoduje także pliki MQA. Zaawansowanie potwierdzają wysokiej jakości elementy bierne, mające oczywiście wpływ na brzmienie, które można też kształtować poprzez wybór filtra cyfrowego. Nadzwyczajna wszechstronność i swobodny, ekspresyjny dźwięk przekonują ostatecznie, że hi-fi może być wspaniałe i przystępne.

DAC / WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2017-2018: Pro-Ject Pre Box S2 Digital

GRAMOFON BEST VALUE EISA 2017-2018: Pro-Ject Essential III Flexi-Range

Doskonały pomysł - seria Flexi Pro-Jecta obejmuje sześć wersji gramofonu Essential III, przygotowanych pod kątem różnych potrzeb współczesnych użytkowników i miłośników winylu. Od modelu podstawowego, po najbardziej "napakowany" model Record Master (z elektroniczną regulacją obrotów, korekcją phono, przetwornikiem analogowo-cyfrowym z wyjściem USB) - każdy znajdzie coś dla siebie; dostępna jest nawet opcja z Bluetooth aptX. Wszystkie wersje są wyposażone we wkładkę OM10 Ortofona (lepszą niż w poprzednim wydaniu Essentiala) i występują w kilku wariantach kolorystycznych (czarna, biała i czerwona).

HIGH-ENDOWY GRAMOFON EISA 2017-2018: Elac Miracord 90

Celebrując 90. rocznicę założenia firmy, ELAC przygotował piękny gramofon, przypominając tym samym swoje dawne zasługi w tej dziedzinie. Pełen artyzmu projekt łączy klasyczne proporcje ze współczesnym wzornictwem, sentyment do winylu z nowoczesną techniką. Masywna podstawa, będąc solidnym oparciem dla ciężkiego talerza, jest szykowana w kilku gustownych wersjach. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stabilność i wygodną regulację, a ramię z włókna węglowego wyposażono we wkładkę, opracowaną specjalnie dla tego modelu we współpracy z firmą Audio-Technica. Płynie muzyka - słodka i analogowa.

HIGH-ENDOWY GRAMOFON EISA 2017-2018: Elac Miracord 90

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2017-2018: Hegel Röst

Nie daj się zmylić niepozornej, niskiej obudowie; oto wzmacniacz o żywym, ekspresyjnym dźwięku, który podłączysz do szerokiej gamy źródeł. Opatentowany przez Hegla układ SoundEngine zapewnia bezwzględnie czysty wgląd w muzykę, dostarczając moc wystarczającą, aby współpracować z większością kolumn głośnikowych. Wbudowany przetwornik C/A, doposażony w system AirPlay, wejście USB i funkcję DLNA, otwiera możliwość ściągania muzyki prosto z sieci. Bazując na protokole komunikacji IP, w przejrzysty sposób wspiera systemy automatyki domowej. Elegancki, ergonomiczny, nowoczesny. Dla audiofila, i nie tylko.

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2017-2018: Hegel Röst

WZMACNIACZ "BEST VALUE" EISA 2017-2018: NAD C 338

NAD jest znany z niewielkich, ale wydajnych wzmacniaczy o potężnym uderzeniu. Jednak C 338 oferuje też coś więcej, coś zupełnie nowego. To pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej. Dostępne są wejścia niemal wszystkich standardów - optyczne, koaksjalne, analogowe liniowe, z korekcją phono MM, aż po Bluetooth. Wzmacniacze w klasie D dostarczają 50 W na kanał, a wyjście słuchawkowe ma dedykowany obwód. W tej cenie nie znajdujemy dla C 338 godnego konkurenta.

WZMACNIACZ "BEST VALUE" EISA 2017-2018: NAD C 338

HIGH-ENDOWY SYSTEM STEREO EISA 2017-2018: Marantz SA-10 & PM-10

Flagowy odtwarzacz Marantza i wzmacniacz zintegrowany tworzą parę osiągającą kolejne szczyty innowacji i jakości dźwięku. SA-10 odtwarza płyty SACD, CD i pliki cyfrowe na ekstremalnie wysokim poziomie, dzięki firmowej technice Marantz Musical Mastering, opartej na specjalnym sprzęcie i oprogramowaniu, po konwersji sygnału do formatu 1-bitowego. PM-10 to pierwszy high-endowy wzmacniacz Marantza w klasie D, zawierający wyśmienite moduły Ncore, zapewniające wysoką moc przy niskich zniekształceniach. SA-10 i PM-10 tworzą razem kombinację o potężnych możliwościach funkcjonalnych i brzmieniowych.

HIGH-ENDOWY SYSTEM STEREO EISA 2017-2018: Marantz SA-10 & PM-10

INNOWACJA HI-FI EISA 2017-2018: Devialet Gold Phantom

Ewolucja rewolucji - Gold jest najważniejszym udoskonaleniem fantastycznego Phantoma. Napakowany unikalną techniką, zawierając wzmacniacze ADH o łącznej mocy 4500 W i system zarządzania niskimi częstotliwościami SAM, emituje bas z niezwykle wydajnych przetworników umieszczonych na bocznych ściankach, podczas gdy unikalnej konstrukcji układ koncentryczny przetwarza zakres średnio-wysokotonowy. Swobodnemu promieniowaniu i szerokiej emisji dźwięku doskonale służy opływowy kształt obudowy. Możliwości komunikacyjne obejmują AirPlay, Bluetooth, Spotify Connect wraz z przewodowymi wejściami optycznymi i Ethernet.

INNOWACJA HI-FI EISA 2017-2018: Devialet Gold Phantom

ODTWARZACZ SIECIOWO-STREFOWY EISA 2017-2018: Yamaha WXC-50

Wbrew swojej drobnej posturze, ten nowy, bezprzewodowy, strumieniujący przedwzmacniacz jest jak szwajcarski scyzoryk w świecie hi-fi, zdolny do wielu różnych zadań. Pracuje jako samodzielny streamer lub DAC/preamp i ma pełną funkcjonalność wielostrefową poprzez firmowy system sieciowy MusicCast. Technika ta strumieniuje dźwięk w całym domu, kontrolowana jest przez łatwą w użyciu aplikację na urządzeniu przenośnym. WXC-50 wspiera podwójnej prędkości DSD i pliki FLAC hi-res, a także wszystkie popularne serwisy. To łatwy sposób wejścia w multiroom.

ODTWARZACZ SIECIOWO-STREFOWY EISA 2017-2018: Yamaha WXC-50

PRZENOŚNY DAC / WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY EISA 2017-2018: RHA Dacamp L1

Młoda firma RHA stała się znana dzięki swojemu pierwszemu przenośnemu DAC-owi (i wzmacniaczowi słuchawkowemu w jednym). Wyposażony we wszystkie kable potrzebne do połączenia z urządzeniem przenośnym, ma wejście optyczne i USB. Audiofile docenią zbalansowane wyjście słuchawkowe, towarzyszące popularnemu 3,5-mm gniazdku, a dziesięć godzin pracy baterii zapewni komfort wszystkim użytkownikom. Wysokiej jakości przetwornik ESS zapewnia dźwięk zwinny i detaliczny, podczas gdy aluminiowa obudowa jest jedną z najładniejszych w tego typu urządzeniach.

NAGRODY EKSPERTÓW KINA DOMOWEGO

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: Focal Sib Evo

Seria Sib & Cub określiła wysoki standard kompaktowego stylu dla głośników kina domowego. Aktualna edycja Sib Evo wprowadza nowy wymiar jakości dźwięku. Modyfikacje obejmują również odświeżony wygląd, a przede wszystkim kompatybilność z systemami Dolby Atmos i DTS:X, której służą dodatkowe przetworniki promieniujące w kierunku sufitu. Dźwięk otoczy nas ze wszystkich stron, a bas zaskoczy dynamiką i rytmicznością. Trudno uwierzyć, że źródłem tak zdecydowanego, spójnego i bogatego brzmienia jest system małych głośników z dodatkiem dyskretnego subwoofera.

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: Focal Sib Evo

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2017-2018: Yamaha RX-V483

Ale kino! Mimo umiarkowanej ceny, RX-V483 jest po brzegi załadowany funkcjami. Format 5.1 wspiera Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, z ważnym uzupełnieniem - systemem Cinema DSP 3D, który zapewnia specjalne efekty przestrzenne. Amplituner przesyła sygnał 4K (w tym Dolby Vision i HDR 10) i skaluje materiały SD do HD i Ultra HD (poprzez HDMI). Bluetooth zapewnia bezprzewodowe strumieniowanie, a firmowy MusicCast pozwala zastosować amplituner w roli jednostki centralnej systemu wielostrefowego. Solidna konstrukcja, doskonałe wyposażenie, imponujący dźwięk wielokanałowy.

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2017-2018: Yamaha RX-V483

SOUNDBAR EISA 2017-2018: LG SJ9

Trudno o soundbar, który łączy elegancki wygląd ze spektakularnym dźwiękiem kinowym, ale właśnie taki rezultat udało się osiągnąć w SJ9, najlepszym modelu firmy LG. Wyposażony w system Dolby Atmos, wychodzi przed szereg popularnych soundbarów, ograniczonych do znacznie skromniejszych formatów i tym samym słabszych efektów przestrzennych. Pracuje nad tym rozbudowany system przetworników (w tym dwa promieniujące do góry), a solidny fundament basowy zapewnia bezprzewodowy subwoofer. Odtwarzaniu muzyki dedykowana jest aplikacja MusicFlow, system strumieniująco-strefowy Chromecast, a także upscaling plików do rozdzielczości 24/192. Połączenia zrealizujemy poprzez HDMI (kompatybilne z 4K/HDR), Wi-Fi i Bluetooth.

SOUNDBAR EISA 2017-2018: LG SJ9

SOUNDBASE EISA 2017-2018: Sonos Playbase

Sonos zrobił to znowu – powtórzył koncepcję znaną ze swoich głośników multiroom, która zapewniła im ogromną popularność, a firmie wielki sukces. Sonos przeniósł racjonalny projekt, wolny od akustycznych nonsensów, do wysokiej jakości podtelewizorowej "podstawki dźwiękowej", którą wyposażył w starannie zestrojony, kompletny układ przetworników – trzech wysokotonowych, sześciu nisko-średniotonowych i zintegrowanego subwoofera. Łatwa instalacja i uruchamianie pozwalają cieszyć się działaniem eleganckiego urządzenia już po kilku minutach, a łączność Wi-Fi i Ethernet, z dodatkiem doskonałej aplikacji Sonosa, zapewnia dostęp do świata serwisów strumieniujących muzykę.

SOUNDBASE EISA 2017-2018: Sonos Playbase

HIGH-END KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: DALI PHANTOM S Series

Fantom z nazwy, Fantom z natury! High-endowy system głośnikowy Dali jest montowany w ścianie, dostarczając fantastyczny dźwięk z instalacji niemal niewidocznej, czego oczekuje coraz większa grupa klientów. Dali wykorzystało swoje bogate doświadczenie i zastosowało najbardziej zaawansowane elementy firmowej techniki. Brzmienie jest w każdym calu wyrafinowane, jak z konwencjonalnych kolumn najwyższej klasy. Układ S-280 składa się z czterech przetworników, z których dwa tworzą hybrydowy moduł wysokotonowy, znany z najlepszych konstrukcji Dali; dwóm nisko-średniotonowym towarzyszy para membran biernych, zapewniając rozciągnięcie charakterystyki do najniższych częstotliwości. Mniejsze S-180 i S-80 mogą być stosowane w różnych kombinacjach, np. jako głośniki efektowe, uzupełniając S-280 w systemach wielokanałowych.

HIGH-END KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: DALI PHANTOM S Series

ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: Denon HEOS AVR

Wraz z Heosem AVR zmienia się wizerunek amplitunera kina domowego. Zamiast ciężkiej, ponurej, przytłaczającej funkcjami skrzynki, dostajemy efektowne i dyskretne urządzenie, skoncentrowane na nowoczesnych i praktycznych walorach użytkowych. Komunikacja bezprzewodowa i funkcje strefowe zostały wykorzystane do podłączenia głośników efektowych i subwoofera. Pięć końcówek w klasie D daje moc formatom Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a przetworniki C/A obsługują pliki hi-res (również DSD128), dostarczone także przez USB. Heos AVR przyjmuje materiały ze źródeł Ultra HD, może zostać zintegrowany w ramach większego systemu wielostrefowego Heos, a jego uruchomienie i obsługa są wyjątkowo łatwe. Heos AVR to rozwiązanie wielu problemów – taka też może być przyszłość amplitunerów i całych systemów audiowizualnych.

ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: Denon HEOS AVR

SUBWOOFER KINA DOMOWEGO 2017-2018: SVS PB16-Ultra

Co stanowi o wyjątkowości tego subwoofera? Podsumowanie wymaga tylko dwóch słów - wielkość i moc. Potężna obudowa (z trzema dużymi tunelami bas-refleks), ogromny przetwornik (16 cali), ekstremalny wzmacniacz (1,5 kW) - w tej konstrukcji nic nie jest skromne i niedoważone, a eksperci od poważnych systemów kina domowego doskonale wiedzą, że tak właśnie powinien być skonstruowany "prawdziwy" subwoofer. SVS PB16-Ultra wypełnia nasze domowe kino potęgą najniższych częstotliwości, sprawdza się w ścieżkach filmowych i muzyce, a jego charakterystyka może zostać wyprofilowana za pomocą parametrycznego equalizera, sterowanego mobilną aplikacją, co kapitalnie ułatwia zadanie prawidłowego dostrojenia w określonym systemie i pomieszczeniu.

SUBWOOFER KINA DOMOWEGO 2017-2018: SVS PB16-Ultra

UNIWERSALNY ODTWARZACZ ULTRA HD BLU-RAY EISA 2017-2018: OPPO UDP-203

Oto następca słynnego BDP-103D. Musieliśmy trochę poczekać, ale było warto. UDP-203 poszerza uniwersalność o formaty Ultra HD Blu-ray i HDR, stając się liderem pod względem wszechstronności. Jakość obrazu (w tym z tytułów Dolby Vision) jest niezrównana, poddana kontroli użytkownika poprzez regulację głębokości bitowej, selekcję przestrzeni barw i konwersję z HDR do SDR. W zakresie audio, oprócz odtwarzania płyt SACD / DVD-Audio, UDP-203 został wzbogacony o ściąganie z sieci plików hi-res, 32-bitowy przetwornik AKM i wielokanałowe wyjście analogowe. Muzykę traktuje z szacunkiem i profesjonalizmem - dźwięk jest czysty i precyzyjny. Doskonała jakość konstrukcji i wygodne menu dodatkowo poprawiają humor. Bardzo udany debiut Oppo w temacie 4K.

UNIWERSALNY ODTWARZACZ ULTRA HD BLU-RAY EISA 2017-2018: OPPO UDP-203

ODTWARZACZ ULTRA HD BLU-RAY "BEST BUY" EISA 2017-2018: Panasonic DMP-UB300/UB400 Series

Wraz z modelem DMP-UB300, Panasonic obniżył poprzeczkę cenową dla odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray. Kompaktowa konstrukcja znajdzie sobie miejsce w każdym systemie. Firmowy procesor 4K High Precision Chroma szlifuje parametry, a regulacje pozwalają użytkownikom dopasować obraz do możliwości posiadanych telewizorów 4K. DMP-UB300 jest też multimedialnym odtwarzaczem sieciowym, odtwarzającym muzykę hi-res (w tym DSD i FLAC 24/192) również w systemie wideo na życzenie. To doskonały wybór dla szukających przystępnego apgrejdu swojego systemu do formatu Ultra HD.

ODTWARZACZ ULTRA HD BLU-RAY "BEST BUY" EISA 2017-2018: Panasonic DMP-UB300/UB400 Series

SŁUCHAWKI PRZENOŚNE EISA 2017-2018

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI PRZENOŚNE 2016–2017: JBL Everest Elite 750NC

Pożegnaj się z kablami i pójdź w objęcia bezprzewodowej łączności Bluetooth, a dodatkowo wyłącz hałas, korzystając z systemu redukcji szumów, zastosowanego w tych wyjątkowych słuchawkach. Pozwala on regulować poziom dźwięku docierającego z zewnątrz, nie musisz więc całkowicie tracić kontaktu ze światem zewnętrznym. Słuchawki zapewniają 20 godzin nieprzerwanej pracy na jednym ładowaniu. Pozwalają na aktualizację oprogramowania, prowadzoną przez specjalną aplikację dla sprzętu mobilnego, która dodatkowo kontroluje wiele funkcji. Producent udostępnił też niezależnym twórcom mobilnych aplikacji zestaw narzędzi programistycznych SDK, pozwalających na tworzenie indywidualnego oprogramowania dla Elite 750NC.

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI PRZENOŚNE 2016–2017: JBL Everest Elite 750NC

GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2017-2018: JBL Boombox

To jest bardzo żywotny głośnik - jego akumulator o pojemności 20 000 mAh wystarczy na 20-godzinną imprezkę, a podwójne wyjście USB pozwoli ładować inne urządzenia przenośne. Boombox będzie grał na słońcu i w deszczu, o czym przekonuje certyfikat wodoodporności IPX7. Dla różnych warunków akustycznych – wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia - przygotowano niezależne tryby optymalizujące charakterystykę i brzmienie. A jeżeli potrzebujesz więcej mocy, podłącz poprzez Bluetooth kolejne głośniki JBL-a, przygotowane do pracy w systemie Connect+, synchronizując je pojedynczym dotknięciem przycisku. Grill, plaża, basen... wszędzie jest dobry czas i miejsce, żeby boomboksić.

GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2017-2018: JBL Boombox

BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2017-2018: Sennheiser MOMENTUM In-Ear Wireless

Wraz z akumulatorem i odbiornikiem Bluetooth, które schowano w opasce, te bezprzewodowe, douszne słuchawki są wszechstronne i niezawodne: wygodne w domu, stabilne w drodze, wytrzymałe podczas uprawiania sportu. Tak jak tego można oczekiwać po renomowanym niemieckim producencie, są też pięknie wykonane, na opasce wykończone czerwoną skórą. Bardzo czuły mikrofon, NFC i kompatybilność z Bluetooth 4.1 aptX zapewniają łatwe parowanie i czystość rozmów telefonicznych. Ale przede wszystkim muzyka – mocny bas i bogate wybrzmienie zachęcają do korzystania z Momentum In-Ear Wireless w każdych okolicznościach przyrody.

BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOUSZNE EISA 2017-2018: Sennheiser MOMENTUM In-Ear Wireless

PRZENOŚNY ODTWARZACZ AUDIO EISA 2017-2018: FiiO X5 3rd gen

Wszystkie współczesne urządzenia przenośne odtwarzają muzykę, ale na taki poziom jakościowy docierają nieliczne. Podwójny przetwornik C/A firmy AKM sprzężono z czterordzeniowym procesorem. FiiO X5 odtwarza wszystkie popularne typy plików – w tym hi-res DSD i FLAC – i współpracuje z serwisami strumieniującymi. Bluetooth i Wi-Fi to standard, odtwarzacz można też podłączyć do smartfona lub laptopa poprzez USB, uzyskując tą drogą najlepsze rezultaty brzmieniowe. Wewnętrzna pamięć 32 GB może zostać rozszerzona do potężnych 512 GB poprzez dwie karty microSD. 4-calowy panel dotykowy i system Android zapewniają wygodną i nowoczesną obsługę.

PRZENOŚNY ODTWARZACZ AUDIO EISA 2017-2018: FiiO X5 3rd gen

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2017-2018

WIDEO I WYŚWIETLACZE KINA DOMOWEGO

TELEWIZOR KINA DOMOWEGO: Sony KD-65ZD9
TELEWIZOR LCD 8 LG 55SJ850V
TELEWIZOR "SMART": Samsung QE55Q7F
TELEWIZOR OLED LG OLED65E7
TELEWIZOR "BEST BUY" TCL U55C7006
TELEWIZOR OLED "BEST BUY" Philips 55POS9002
PROJEKTOR KINA DOMOWEGO Epson EH-TW9300W

FOTO

APARAT FOTOGRAFICZNY Sony α9
APARAT KOMPAKTOWY Sony RX100 V
APARAT SUPERZOOM Sony RX10 III
KONSUMENCKI KOMPAKTOWY APARAT DSLR Canon EOS 77D
PROSUMENCKI APARAT DSLR Nikon D7500
PROFESJONALNY APARAT DSLR Canon EOS 5D Mark IV
KONSUMENCKI KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY Fujifilm X-T20
PROSUMENCKI KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY Sony α6500
APARAT FOTO & WIDEO Panasonic Lumix DC-GH5
APARAT DO FOTOGRAFII NATYCHMIASTOWEJ Fujifilm Instax SQUARE SQ10
OBIEKTYW DSLR SIGMA 135 mm F1.8 DG HSM | Art
OBIEKTYW DSLR ZOOM Tamron SP 150-600 mm F5-6.3 Di VC USD G2
PROFESJONALNY OBIEKTYW DSLR Canon EF 16-35 mm F2.8L III USM
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY Sony FE 100 mm F2.8 STF GM OSS
PROFESJONALNY KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY Sony FE 70-200 mm F2.8 GM OSS
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY ZOOM Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm F4.0 IS PRO
INNOWACJA FOTO Tamron 18-400 mm F3.5-6.3 Di II VC HLD
WYŚWIETLACZ FOTO EIZO ColorEdge CG2730

SPRZĘT PRZENOŚNY

SMARTFON Samsung Galaxy S8/S8+
SMARTFON FOTOGRAFICZNY Huawei  P10
SMARTFON KONSUMENCKI Honor 8 Pro
SMARTFON "BEST BUY" NOA Element H10le
ELEKTRONICZNA GALANTERIA Huawei Watch 2

SPRZĘT SAMOCHODOWY

JEDNOSTKA CENTRALNA KENWOOD DMX7017DABS
SYSTEM GŁOŚNIKOWY Vibe Audio CVEN62C-V4
WZMACNIACZ Mosconi GLADEN PRO 5|30
ODTWARZACZ HDClarion NX807E
WZMACNIACZ Mosconi GLADEN PRO 5|30
SUBWOOFER GLADEN PRO 10
SUBWOOFER AKTYWNY Pioneer TS-WX70DA
INTEGRACJA Hertz H8 DSP
"SMART UPGRADE" Mosconi GLADEN RC-CAN

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu