Atrakcje na Audio Video Show 2017, cz. 1

06 listopada 2017 Sprzęt

Podczas Audio Video Show jak zwykle będzie się działo. Niedawno wspominaliśmy o najdroższym wzmacniaczu świata, który zagra na Stadionie Narodowym, teraz pora na kolejne informacje.

Może Cię zainteresować

Jednymi z droższych na wystawie będą kolumny głośnikowe MAAT włoskiej manufaktury Sigma Acoustics. Ich cena to 800 000 zł. MAAT to najwyższy model w katalogu firmy, który może poszczycić się efektywnością 102dB @ 8 Ω pozwalającą na bezproblemową współpracę ze wzmacniaczami lampowymi niewielkiej mocy. Kolumny wystąpią z gramofonem Vertere Acoustics SG-1 Standard Groove oraz elektroniką FM Acoustics of Switzerland: przedwzmacniaczy FM 123 i FM 245 oraz monobloków FM 108. Wszystko to w hotelu Golden Tulip, w sali Tulip 1.

Sigma Acoustics MAAT.

Podczas wystawy pojawi się również nowość od Trenner & Friedl, czyli Taliesin. Kolumn posłuchacie w sali Wilanów I w hotelu Radisson Blu Sobieski, gdzie zostaną pokazane po raz pierwszy w Polsce. Jest to kolejna propozycja dla osób z grubszym portfelem, ponieważ cena najnowszego dziecka firmy wynosi aż 400 000 zł. Kolumny będą napędzane elektroniką marki Hegel Music System, której serce stanowić będzie wzmacniacz Hegel H30. Gośćmi pokoju odsłuchowego będą twórcy marki, panowie Peter Trenner i Andreas Friedl, a także Anders Ertzeid, dyrektor handlowy firmy Hegel.

Trenner & Friedl Taliesin

Devialet zaprezentuje swoje topowe monobloki Expert Pro 1000, który oferuje aż 1000 W na kanał!

Devialet Expert Pro 1000

Firma Cabasse zaprezentuje na AVS kolumny podłogowe Murano Alto. Sercem tej konstrukcji jest koncentryczny głośnik średnio-wysokotonowy, podobno zbliżony do tego, w który zostały wyposażone modele La Sphère oraz L'Océan.

Cabasse Murano Alto

Tej prezentacji również nie można ominąć. Podczas AVS zagrają kolumny SoulSonic Speakers Hologramm X - dipol z ponad 2-metrowej długości wstęgą wysokotonową i skuteczności 95dB. Wraz z nimi wystąpi elektronika FM Acoustics i jeden z najlepszych odtwarzaczy na świecie, kosztujący 600 000 zł MSB Technology Corporation DAC Select II.

Kolumny SoulSonic Speakers Hologramm X

Teraz coś z kraju nad Wisła - LampizatOr, czyli obecnie jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek hi-end za granicą. Podczas Audio Video Show będzie miała miejsce europejska premiera topowego przetwornika LampizatOra: Pacific DAC. Na odsłuch zapraszamy do sali Dalia w Hotelu Golden Tulip.

 LampizatOr Pacific DAC

Wśród telewizorów zadebiutuje model Eclipse marki Bang & Olufsen. Minimalistyczny, jeśli chodzi o design, ma przyćmić swoją konkurencję. Urządzenie jest wyposażone w najnowszy panel OLED 4K HDR, ogromny, wbudowany soundbar z sześcioma wysokiej klasy przetwornikami i wzmacniaczami o mocy 450W.

Bang & Olufsen Eclipse

Warto zwrócić uwagę także na propozycję niemieckiej marki LOEWE, której projekt telewizora bild 9 został zainspirowany ruchami Bauhaus i Art Deco. Telewizor wyposażony w technologię wyświetlania obrazu OLED wykorzystuje emitujące własne światło piksele organiczne, co pozwala na sterowanie jasnością każdego piksela z osobna. Obraz jest dzięki temu przepełniony szczegółami, a kolory ekspodują Technologia HDR z Dolby Vision zapewnia rozszerzony kontrast i rozbudowaną paletę kolorów. Telewizor zobaczymy na Stadionie Narodowyw w sali Platynowa 2.

Loewe bild 9

Ciąg dalszy nastąpi...

Źródło: Audio Video Show

 

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu