Słuchawki Hi-FiMAN Sundara

25 stycznia 2018 Sprzęt

Do sprzedaży w Polsce wchodzi właśnie nowy model słuchawek HiFiMAN - Sundara.

Sercem słuchawek Hi-FiMAN Sundara jest zupełnie nowa membrana - o 80 procent lżejsza od tej z modelu HE-400. A to oznacza kompletnie nową jakość brzmienia - szersze realne pasmo przenoszenia, szybszy i dokładniejszy dźwięk. A przede wszystkim bogactwo detali, wybrzmień i ciepła.

Super lekka membrana pozwoliła na stworzenie słuchawek o skuteczności 94 decybeli, co pozwala na swobodne podłączenie ich do przenośnego odtwarzacza muzyki lub telefonu wyposażonego w mocne wyjście słuchawkowe. Sundara najlepiej sprawdzi się z lekkimi przenośnymi wzmacniaczami z przetwornikami DAC na pokładzie. Dlatego słuchawki zostały wyposażone we wtyk 3,5 mm mini-jack (w komplecie przejściówka na 6,3 mm duży jack).

Nowością w słuchawkach Hi-FiMAN Sundara jest lekki i wygodny hybrydowy pałąk, który charakteryzuje się precyzyjną regulacją.

Czytaj również testy słuchawek Hi-FiMAN

Hi-FiMAN Sundara

Słuchawki planarne a dynamiczne

W przeciwieństwie do klasycznych przetworników dynamicznych membrany w przetwornikach planarnych pozostają praktycznie w stu procentach pod bezpośrednim wpływem magnesów, co pozwala pracować im z pełnymi możliwościami założonymi przez konstruktora. Ponadto, membrana w przetwornikach planarnych należy do najlżejszych i najcieńszych dostępnych na rynku, co pozwala na natychmiastową odpowiedź impulsową. Specyficzna konstrukcja planarna pozwala na rezygnację z większości elementów zawieszenia membrany, które negatywnie wpływają na czystość reprodukcji dźwięku i szybkość reakcji przetwornika.

Źródło: Rafko

HiFiMAN testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu