Słuchawki B&O PLAY Earset

08 maja 2018 Sprzęt

B&O PLAY zaprezentował swoje nowe słuchawki, model Earset, oferujące bezprzewodową technologię audio Bang & Olufsen Signature Sound.

Podstawowe dane
1 299 zł

Oryginalny projekt konstrukcji został opracowany przez Andersa Hermansena w latach 90., któremu zależało na tym, aby słuchawki dopasowały się do każdego ucha. System regulacji Earset pozwala indywidualnie dopasować kąt wkładki dousznej. Dzięki teleskopowej regulacji wysokości oraz krzywiźnie uchwytu całość ma zapewniać najwyższy komfort użytkowania.

B&O PLAY Earset zostały wykonane z najlepszych możliwych materiałów. Aluminium zastosowane do budowy teleskopowego tłoka zostało precyzyjnie wykute. Aby zagwarantować wygodne oraz bezpieczne dopasowanie do ucha, kultowy zaczep wyposażono w sekcje z miękkiej gumy oraz śrubę sześciokątną mocującą tłok do haka.

"Wyzwania, przed którymi stanęliśmy w obliczu akustyki, to te same wyzwania, przed którymi stoimy dziś - ergonomia. Chcieliśmy tak dopasować słuchawkę do kształtu ucha, aby końcówka znalazła się wewnątrz ucha oraz by obudowa była podtrzymywana przez zaczep. Ponieważ wkładka douszna nie "zamyka" kanału usznego, dźwięk jest postrzegany jako jaśniejszy oraz bardziej wyrazisty, umożliwiając jednocześnie usłyszenie elementów otoczenia. Jest to jeden z głównych powodów, dla których model ten jest preferowany przez muzyków i sportowców jeżdżących na rowerze" - powiedział inżynier dźwięku Bang & Olufsen, Knud-Erik Lauridsen, który również dostroił oryginalną wersję słuchawek.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki B&O PLAY Earset

Słuchawki B&O PLAY Earset mają 14,2 mm głośnik z magnesem neodymowym. Obudowa za głośnikiem jest wyposażona w dwa wentyle akustyczne i port basowy, aby zoptymalizować brzmienie. Cyfrowe korektory wewnątrz mikroukładu Bluetooth są wykorzystywane do precyzyjnego dostrajania końcowego brzmienia, a grill na słuchawkach został zaprojektowany w oparciu o wzór otworów znany z Beoplay A1. Gwarantuje to optymalne rozproszenie dźwięku.

Zamontowany na przewodzie pilot sterowania z anodowanego aluminium, z trzema przyciskami i wbudowanym mikrofonem pozwala kontrolować muzykę, odbierać połączenia i aktywować Siri lub Google Assistant na smartfonie za pośrednictwem Bluetooth. Słuchawki mogą pracować 5 godzin.

Słuchawki B&O PLAY Earset są dostępne w sprzedaży od 2 maja w kolorach grafitowo-brązowym oraz białym.

Źródło: Horn Distribution

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu