Wzmacniacze LAVARDIN serii X

06 sierpnia 2018 Sprzęt

Na nasz rynek weszły nowe wzmacniacze francuskiej firmy Lavardin. Są to odpowiedniki modeli wcześniejszych, ale oznaczone dodatkowo symbolem X.

Może Cię zainteresować

Firma Lavardin w latach 90. zyskała rozgłos z powodu swojej koncepcji zniekształceń pamięciowych (memory distortion). Redukcja tego typu zniekształceń była w firmowych publikacjach eksponowana jako główny atut wzmacniaczy tej marki. W Lavardin prowadzone były dalsze badania nad liniowością wzmacniaczy i w ich wyniku opracowano nowy układ, który według firmowych publikacji daje znaczący postęp w stosunku poprzedniego rozwiązania.

Nowej technologii nie wykorzystano jednak do wprowadzenia jakiegoś nowego, wyższego modelu, ale zaimplementowano ją we wzmacniaczach będących odpowiednikami konstrukcji z poprzedniej oferty. Tak powstała seria z oznaczeniem X. Model ISx zastępuje model IS, zaś ISx Reference zastępuje IS Reference.

Lavardin ISx

Lavardin ISx

Lavardin ISx ma moc 2*50W/8Ω (maksymalnie 2*104W/2 Ω). Do dyspozycji są 4 wejścia liniowe o impedancji 10 kΩ i czułości 330 mV. Przełączanie źródeł odbywa się na przekaźnikach. Wejście numer 1 może być opcjonalnie przerobione na wejście typu bypass. Natomiast na wejściu 4 można opcjonalnie zainstalować moduł przedwzmacniacza gramofonowego.

Lavardin ISx Reference ma takie same dane techniczne jak model ISx. Układy wzmacniające i zasilacz są jednak udoskonalone, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. Poza tym ten model można też zamówić w wersji z czerwonym wykończeniem.

Montaż wzmacniaczy Lavardin jest całkowicie ręczny i odbywa się w fabryce w Fondettes. Wszystkie wzmacniacze przechodzą 48-godzinne testy przed wysyłką.

Lavardin ISx Reference

Lavardin ISx Reference 

Ceny:

- Lavardin ISx: 10 999 zł
- Lavardin ISx Reference: 16 490 zł

Źródło: Moje Audio

LAVARDIN testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu